LSKL vicečempionai gavo antausį Klaipėdoje

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) vaikinų čempionate antausį Klaipėdoje gavo vicečempionai Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkai. Edo Nickaus auklėtinius net 20 taškų skirtumu - 83:63 (15:17, 22:21, 20:11, 26:14) pranoko šiemet po penkerių metų pertraukos į LSKL sugrįžę LCC tarptautinio universiteto krepšininkai.

Pastarieji iškovojo trečiąją iš eilės pergalę, o LSU ekipai tai buvo pirmoji nesėkmė po penkerių iš eilės pergalių.

Kauniečiai antrajame kėlinyje vienu metu pirmavo dviženkliu taškų skirtumu – 29:19, tačiau komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo LSU pirmaujant vos 1 taško skirtumu – 38:37.

Po atokvėpio minutėlių klaipėdiečiai tarsi pabudo, vis dažniau apsigindavo, pradėjo tiksliau atakuoti varžovų krepšį ir ėmė tolti. Po trijų kėlinių LCC pranašumas buvo 8 taškai - 57:49, o ketvirtajame kėlinyje komandas jau skyrė 20 taškų.

LCC komandą į pergalę vedė Valentas Vitalauskas, surinkęs 22 taškus (3/5 dvit., 5/9 trit., 1/1 baudos), Mantas Montvila pridėjo 17 taškų (5/6 dvit., 5/4 trit., 1/1 baudos, 4 rez. perd.), Arvydas Kačinas – 9 (10 atk. kam.), Jonas Dumašius – 8 tšk.

LSU gretose išsiskyrė 15 taškų surinkęs Šarūnas Beniušis, 13 taškų (8 rez. perd.) pridėjo Kristupas Žemaitis, po 8 – Taurantas Tamošiūnas, Lukas Polekauskas ir Žygimantas Jocys.

LCC rečiau klydo – 14:22 ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų – 17:12.

„Pergalę lėmė kovingumas, vienybė ir nusiteikimas. Džiaugiuosi vyrų atliktu darbu. Jie įgyvendino tai, ką planavome. Pirmoje rungtynių pusėje mums prasčiau sekėsi pataikyti į krepšį, tačiau antroje pusėje jau išsprendėme šiuos klausimus ir atitrūkome. Malonu laimėti prieš komandą, kurie iki dvikovos su mumis žingsniavo vien pergalėmis. Įveikėme vienus iš LSKL lyderių ir tuo džiaugiamės“, - kalbėjo LCC treneris Marius Tamolis.

KU namuose palaužė KK ekipą

Į pergalių kelią grįžo ir Klaipėdos universiteto (KU) atstovai. Mindaugo Stašiaus auklėtiniai namuose rezultatu 75:64 (13:10, 18:16, 25:12, 19:26) palaužė šį sezoną gražų žaidimą demonstruojančius Kauno kolegijos (KK) studentus.

Trečiajame kėlinyje klaipėdiečių pranašumas buvo išaugęs iki 18 taškų - 53:35, tačiau kauniečiai kovėsi iki galo ir skirtumą sugebėjo sušvelninti.

Pajūrio krepšininkus į pergalę vedė po 16 taškų surinkę Evaldas Šaulys ir Aidas Einikis, 11 taškų (7 atk. kam.) pridėjo Martynas Airošius, 8 – Matas Jucikas, 7 – Rytis Zabita.

KK komandai 25 taškus pelnė Eivydas Mološčiakas, 16 – Antanas Bertašius, 9 – Martynas Valteris.

„Gerai gynėmės, atsikovojome kamuolius ir varžovams neleidome regzti greitų atakų. Antroje rungtynių pusėje pataikėme laisvus metimus, atitrūkome ir jau galėjome kur kas ramiau žaisti paskutiniajame kėlinyje. Kai iškovoji pergalę, visada smagu“, - neslėpė geros nuotaikos KU treneris Mindaugas Stašys.

KTU pabudo ir nukovė ASU

Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai namuose panaikino dviženklę taškų persvarą ir rezultatu 85:66 (21:22, 25:11, 22:18, 17:15) nukovė Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) atstovus.

KTU dvikovą pradėjo tragiškai - 4:14, tačiau netrukus pabudo tarsi po šalto dušo ir dar pirmajame kėlinyje išlygino rezultatą – 19:19. Po dviejų kėlinių aikštės šeimininkai atitrūko 13 taškų skirtumu – 46:33 ir jau iki dvikovos pabaigos kontroliavo situaciją.

KTU gretose išsiskyrė Paulius Valinskas, pelnęs 21 tašką, Mindaugas Jakštas – 18 (9 atk. kam.), Edvinas Ignatavičius – 13, Gintautas Kybartas – 11 tšk.

ASU komandai po 15 taškų pelnė Martynas Pocevičius (9 atk. kam.) ir Domantas Senda, Evaldas Kulboka – 14, Ernestas Serkevičius ir Karolis Šarukas – po 10 tšk.

KTU studentai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 54:39.

MRU sutriuškino LEU studentus

Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai atsitiesė po trijų iš eilės nesėkmių. Šįkart Mindaugo Sakalausko auklėtiniai namuose 109:64 (24:18, 25:14, 29:16, 31:16) išliejo pyktį ant lygos autsaiderių Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentų.

MRU gretose 21 tašką pelnė Rimantas Daunys, dvigubą dublį surinko Mykolas Dieninis – 20 taškų ir 11 atk. kam., Rytis Pipiras – 15, Gytis Radzevičius – 14, Margiris Normantas – 13, Paulius Simaška ir Gytis Brazauskas – po 10 tšk.

LEU komandai Tomas Zdanavičius pelnė 18 taškų (8 atk. kam.), Justinas Gečas – 12, Benas Vaičiulionis – 8 tšk.

MRU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 40:33 ir rečiau klydo – 16 ir 26 klaidos.

Čempionai šventė pergalę Šiauliuose

LSKL čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai Šiauliuose po permainingos kovos rezultatu 106:87 (15:23, 22:19, 35:19, 34:26) įveikė Šiaulių universiteto (ŠU) atstovus.

VDU dvikovą pradėjo prasčiau – atsiliko – 10:18, o pirmąjį kėlinį pralaimėjo – 15:23.

Visgi, per pertrauką išsakyti VDU trenerio Arūno Juknevičiaus kartūs žodžiai davė vaisių – kauniečiai trečiąjį kėlinį surengė tikrą atakų šou – dešimties minučių atkarpą laimėjo 35:19 ir susikrovė dviženklę taškų persvarą – 72:61.

VDU komandai po 33 taškus pelnė Rytis Juknevičius (7/12 dvit., 4/9 trit., 7/7 baudos, 7 rez. perd., 36 naud. balai) ir Martynas Echodas (14/18 dvit., 5/6 baudos, 9 atk. kam., 38 naud. balai), Dominykas Domarkas prie pergalės pridėjo 12 taškų.

Šiaulių komandai 25 taškus pelnė Karolis Guščikas, 21 – Mantvydas Žukauskas, 16 (7 rez. perd.) – Irmantas Lianzbergas, 13 – Arūnas Sajevičius.