LSKL: VDU ekipa tapo vienvalde lydere

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate sužaistos dar ketverios rungtynės, kuriose pergales šventė Klaipėdos universiteto (KU), Kauno technologijos universiteto (KTU), Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komandos.

VDU per kėlinį pelnė 43 taškus

VDU komanda tapo vienvalde lydere, savo sąskaitoje turinti 28 taškus (13 pergalių, 2 pralaimėjimai). Tiesa šįkart nerungtyniavo VDU komandai ant kulnų lipantys Lietuvos sporto universiteto (LSU, 26 taškai, 12 pergalių, 2 pralaimėjimai) ir Mykolo Romerio universiteto (MRU, 24 taškai, 11 pergalių, 2 pralaimėjimai) krepšininkai. Visos šios ekipos yra patyrusios po 2 pralaimėjimus, tik VDU yra sužaidusi daugiau rungtynių.

VDU šį pirmadienį išvykos rungtynėse neturėjo vargo su viena iš pirmenybių autsaiderių – Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) komanda. Arūno Juknevičiaus auklėtiniai pergalę šventė pergalę 28 taškų skirtumu – 116:88 (29:25, 15:13, 43:19, 29:31).

Po dviejų kėlinių VDU pranašumas buvo tik 6 taškai – 44:38, tačiau po didžiosios pertraukos VDU atrodė jau visai kitaip – rezgė vieną po kitos rezultatyvias atakas, per trečiąjį kėlinį sugebėjo pelnyti net 43 taškus ir susikrovė 30 taškų persvarą – 87:57. Po šių atakų šou niekam nebekilo abejonių dėl nugalėtojo.

VDU ekipą į pergalę vedė Siim Sander Vene, pelnęs 25 taškus (9/12 dvit., 2/5 trit., 1/1 bauda, 7 atk. kam.), 20 taškų pridėjo Tomas Dimša, 16 (9 atk. kam. 4 rez. perd.) – Edgaras Ulanovas, 15 – Paulius Petrilevičius, 14 – Lukas Grabauskas, 11 – Donatas Tarolis.

ASU gretose išsiskyrė 22 taškus pelnęs Tautvydas Kliučinykas, 19 – Vladislovas Razumnovas, 16 – Karolis Šarukas, 13 – Vilius Pocius.

VDU ekipa akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 69:37.

“Šiek tiek reikėjo laiko, kad įsibėgėtume, bet kai jau išsibėbėgėjome, tai jau surengėme atakų šou, - po rungtynių šypsojosi VDU treneris Arūnas Juknevičius. – Klausiate, ką per pertrauką pasakiau, kad vyrai per trečiąjį kėlinį pelnė net 43 taškus? Ogi nieko tokio išskirtinio, tiesiog išleidau žalgiriečius ir jie pademonstravo tai, ką sugeba. Antrą kėlinį jie sėdėjo ant suolo, pažiūrėjo ir turbūt patys suprato, kad reikia varžovus priblokšti greitu žaidimu”, - garsiai svarstė VDU treneris.

KU kilstelėjo į ketvirtą vietą

Dar vieną pareiškimą, jog šiemet žūtbūt sieks prasibrauti į finalinio ketverto varžybas, pateikė Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai – Mindaugo Stašiaus auklėtiniai Kaune po permainingos kovos rezultatu 88:86 (10:20, 31:21, 32:15, 15:30) nugalėjo Kauno kolegijos (KK) ekipą.

Iš pradžių dviženkle persvara atitrūko kauniečiai – 20:10, tačiau dar iki didžiosios pertraukos pajūrio atstovai atstatė pusiausvyrą – 41:41.

Antroji rungtynių pusė jau klostėsi atvirkščiai: per trečiąjį kėlinį net 17 taškų persvarą susikrovė klaipėdiečiai – 73:56, tačiau pačioje rungtynių pabaigoje aikštės šeimininkai sugebėjo priartėti poer 2 taškus ir KU vos išnešė sveiką kailį.

Klaipėdos commandos gretose 21 tašką pelnė Deividas Anužis, 16 pridėjo Evaldas Šaulys, 12 – Valentas Tarolis, 10 – Laurynas Liučinskas.

Kauno kolegijos komandai 22 taškus surinko Eivydas Mološčiakas, 20 – Antanas Bertašius, po 16 – Mantvydas Stašelis ir Arminas Kelmelis.

Po šios pergalės KU su 24 taškais (10 pergalių, 4 pralaimėjimai) turnyro lentelėje kilstelėjo į ketvirtąją poziciją, KK su 18 taškų (3 pergalės, 12 pralaimėjimų) užima devintąją vietą.

KTU palaužė VU krepšininkus

Pastaruoju metu vis solidesnį krepšinį demonstruoja ir Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai. Šįkart Vyatuto Pliaugos auklėtiniai namuose rezultatu 91:85 (19:18, 14:28, 23:18, 35:21) nugalėjo Vilniaus universiteto (VU) ekipą.

Vilniečiams šis pralaimėjimas turėtų būti itin apmaudus, kadangi dar trečiojo kėlinio viduryje jie pirmavo 16 taškų persvara – 56:40 ir per dešimt minučių sugebėjo viską iššvaistyti: ketvirtojo kėlinio viduryje rezultatas jau buvo lygus - 70:70. KTU, pagavę žaidimo bangą, nesiruošė sustoti ir palaikomi savų sirgalių išplėšė pergalę.

KTU gretose nesulaikomas buvo Paulius Valinskas. Jis pelnė 32 taškus (6/8 dvit., 3/10 trit., 11/13 baudos, 3 rez. perd.). 12 taškų prie pergalės pridėjo Mindaugas Jakšas, po 11 – Evaldas Aniulis ir Martynas Sajus, 10 – Renaldas Simanavičius.

VU komandai 31 tašką (7/9 dvit., 5/7 trit.) pelnė Tautvydas Pipiras, 14 taškų (16 atk. kam.) pridėjo Karolis Brusokas, 12 – Kostas Jonuška, 11 (7 rez. perd.) – Simonas Lekys.

“Skaudus pralaimėjimas. Lemiamomis akimirkomis mes klydome, o KTU mūsų klaidas vis paversdavo taškais. Varžovai pataikė svarbius tritaškius ir buvo lyg ant bangos, o mums rungtynių pabaigoje pritrūko jėgų. Trys mūsų aukšti žmonės: Karolis Brusokas, Tautvydas ir Domantas Pipirai rungtyniavo be poilsio - po 40 minučių, tad pritrūkome kvapo”, - kalbėjo VU treneris Rimantas Kaminskas.

VGTU įveikė LEU komandą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai savo žiūrovų akivaizdoje 22 taškų skirtumu – 87:65 (26:12, 22:21, 16:18, 23:14) nukovė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) komandą.

VGTU jau per pirmąsias 5 minutes susikrovė dviženklę taškų persvarą – 14:4 ir iki vienženklio skirtumo priartėti varžovams jau nebelleido, nuolat kontroliavo žaidimo eigą bei šventė užtikrintą pergalę.

VGTU komandai Andrius Juknevičius pelnė 19 taškų, Karolis Alekna – 16 (9 atk. kam.), Steponas Markus – 15, Tomas Galeckas – 14 (9 rez. perd.), Karolis Gubinas – 10 (9 atk. kam.).

LEU komandą bandė gelbėti 28 taškus pelnęs Justinas Gečas, 12 taškų (13 atk. kam.) pridėjo Paulius Kamarauskas, 8 – Vygantas Starkus.

Dar vienerios šios turo rungtynės vyks po savaitės, vasario 16 dieną (pirmadienį). Tądien 18.30 val. MRU sporto salėje (Ateities pl. 20) sutsitiks Mykolo Romerio universiteto (MRU) ir Šiaulių universiteto (ŠU) komandos.