LSKL: nuo skaudžių sutriuškinimų iki saldaus revanšo

2016-2017 metų Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate toliau dominuoja ir vienvaldžio lyderio poziciją įtvirtino Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai. „Neptūno“ komandos direktoriaus Osvaldo Kurausko treniruojami klaipėdiečiai iškovojo jau devintąją pergalę iš 10 galimų. Šįkart pajūrio atstovai Kauno rajone rezultatu 106:83 (26:19, 25:20, 29:13, 31:26) sutriuškino Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) atstovus.

Klaipėdiečiai greitai trūktelėjo į priekį – 9:2, 15:7, o pirmojo kėlinio pabaigoje susikrovė ir dviženklę persvarą – 26:15.

Antrajame kėlinyje ASU trumpam buvo persvėrę rezultatą – 35:34, tačiau tuoj pat klaipėdiečiai vėl pabėgo į priekį – 51:39. Trečiajame kėlinyje komandas jau skyrė 30 taškų – 78:48 ir niekam dėl rungtynių nugalėtojo abejonių nebekilo.

Klaipėdiečius į pergalę vedė Matas Jucikas, pelnęs 20 taškų, Aidas Einikis pridėjo 18 (4/5 trit.), Arūnas Mikalauskas – 14, Ernestas Bružas ir Evaldas Šaulys – po 13, Rytis Zabita – 10, Edvinas Alunderis - 7 tšk.

ASU gretose išsiskyrė Domantas Senda, pelnęs 19 taškų, Karolis Šarukas surinko 17, Rokas Janickas – 15, Martynas Pacevičius – 12, Marius Kazlauskas – 10 (9 atk. kam.).

KU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 36:31.

„Kol turėjome jėgų, tol klaipėdiečiams priešinomės, tačiau antroje rungtynių pusėje jie įjungė aukštesnę pavarą ir nieko nebegalėjome padaryti. Mes neturime tokių žaidėjų ir tokio ilgo atsarginių žaidėjų suolelio, kaip klaipėdiečiai. Klaipėdos krepšininkai šiemet kovoja išties gražiai: su ugnele akyse, net nerodė jokių ženklų, kad gali atsipalaiduoti. Tikiu, kad ši Klaipėdos komanda šį sezoną kausis LSKL finale ir net gali tapti čempionais. Nuoširdžiai to jiems ir linkėčiau“, - po rungtynių kalbėjo ASU treneris Robertas Ragauskas.

Kaune - saldus VDU vaikinų revanšas

LSKL čempionai Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai pasiekė saldų revanšą prieš Kauno technologijos universiteto (KTU)  studentus. Arūno Juknevičiaus treniruojami VDU atstovai pergalę savo žiūrovų akivaizdoje iškovojo net 32 taškų skirtumu – 86:54 (26:9, 24:11, 20:21, 16:13).

Pirmajame kėlinyje Lauryno Biručio, Jokūbo Švambario ir Roko Stankevičiaus puolime vedamas VDU greitai susikrovė dviženklį pranašumą - 23:7.

Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai ir toliau užtikrintai rungtyniavo tiek gynyboje, tiek puolime bei abi ekipos išėjo ilsėtis švieslentėje degant triuškinamam skirtumui – 50:20.

Vėliau rungtynės priminė tik formalumą.

VDU komandą į pergalę vedė Rokas Stankevičius (3/4 dvit., 4/5 trit., 19 naud. bal.) ir Paulius Vaitiekūnas (5/6 dvit., 12 atk. kam., 25 naud. bal.), surinkę po 19 taškų Laurynas Birutis surinko 13 (5/7 dvit., 17 naud. bal.), Paulius Danisevičius – 9, Dominykas Domarkas ir Jokūbas Švambaris – po 8, Lukas Grabauskas – 7.

KTU gretose Paulius Valinskas pelnė 18, Aidas Kavaliauskas – 9 (9 rez. perd.), Deividas Pogužinskas – 7 tšk.

VDU laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 40:29.

Tai buvo saldus VDU revanšas už pirmose sezono rungtynėse KTU aikštelėje patirtą pralaimėjimą – 74:93.

„Nemanėme, kad taip lengvai laimėsime. Šiandien varžovai buvo kažkokie išsigandę. Gal dėl to, kad pamatė mūsų komandos sudėtį: atvyko ir Edgaras Ulanovas, ir Lukas Lekavičius, ir Donatas Sabeckis, ir Martynas Echodas. Norėjome atsirevanšuoti ir pralaimėjimą ir mums pavyko“, - džiaugėsi VDU treneris Arūnas Juknevičius.