LSKL čempionės – LSU, bronza – KU krepšininkėms

Lietuvos sporto universiteto (LSU) merginoms šis sezonas itin sėkmingas – Rasos Kreivytės auklėtinės tapo trijulių (3×3) pasaulio čempionėmis, prieš kelias dienas triumfavo SELL žaidynėse, ir galiausiai iškovojo ir Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) aukso medalius.

LSU krepšininkės LSKL didžiajame finale rezultatu 88:75 (26:17, 23:14, 18:23, 21:21) įveikė Vilniaus universiteto (VU) atstoves.

Pirmąjį kėlinį virė nuožmi kova, tačiau iki didžiosios pertraukos LSU ekipa, į priekį vedama Lauros Svarytės, sugebėjo susikrauti 18 taškų persvarą – 49:31.

Trečiajame kėlinyje VU pavyko sumažinti atsilikimą iki 7 taškų – 44:51, tačiau pakreipti įvykius savo naudai pritrūko jėgų.

Iš LSU komandos nesulaikoma buvo Laura Svarytė, surinkusi 36 taškus (11/16 dvit., 2/2 trit., 8/8 baudos, 16 atk. kam., 5 rez. perd. 47 naud. balai). Ji buvo pripažinta naudingiausia finalo žaidėja.

LSU ekipai prie pergalės 19 taškų pridėjo Greta Tamašauskaitė, Dovilė Saurazaitė – 13 (9 rez. perd.), Ieva Kazlauskaitė – 10 tšk.

VU gretose Laurita Jurčiūtė surinko 22 taškus, Agnė Bobinaitė ir Ieva Navickaitė – po 14, Laura Juškaitė – 11 (10 atk. kam.), Urtė Slavickaitė – 10 tšk.

„Tikėjomės šios pergalės, tačiau galiu pagirti VU komandą, kuri šiemet išties labai sustiprėjo. Taip pat pajėgi buvo ir KU ekipa. Tarp mūsų virė nuožmi kova, džiugu, kad mes išsilaikėme viršūnėje. Šis sezonas buvo sudėtingas, tačiau sezono pabaiga – itin sėkminga. Prieš kelias dienas tapome SELL žaidynių nugalėtojomis, triumfavome trijulių (3×3) pasaulio čempionate ir galiausiai sezonas vainikuotas šia pergale. Labai noriu padėkoti merginoms už puikiai atliktą darbą ir Marijampolės „Sūduvos“ bei Kauno „Aisčių“ komandos atstovams, kad išleisdavo merginas į studentų rungtynes“, – po finalo rungtynių kalbėjo LSU trenerė Rasa Kreivytė.

Pasak VU trenerės Loretos Berūkštienės, pagrindinė pralaimėjimo finale priežastis, jog niekaip nepavyko sustabdyti Lauros Svarytės.

„Neišsprendėme šios problemos. Tiesiog pritrūkome jėgų. Nepaisant visko, džiaugiuosi, kad po po daug metų pertraukos iškovojome LSKL medalius“, – kalbėjo VU trenerė.

VU krepšininkės paskutinį kartą LSKL medalius buvo iškovojusios tik 2008-2009 metų sezone. Tuomet ant vilniečių kaklų buvo užkabinti taip pat sidabro medaliai.

Atskirais prizais buvo apdovanotos rezultatyviausia ir efektyviausia LSKL reguliariojo sezono žaidėja Gintarė Jasiunskaitė (VDU, vidurkis – 22,8 tšk.), daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusi Greta Tamašauskaitė (LSU, vidurkis – 5,63 perdavimo) ir daugiausiai kamuolių po krepšiais atkovojusi Monika Petrauskaitė (LSU, vidurkis – 12). Prizus šioms žaidėjoms įteikė LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas.

Įdomu pastebėti, kad LSKL istorijoje daugiausiai taškų per vienerias rungtynes – net 51 – yra pelniusi dabartinė LSU komandos antroji trenerė Kornelija Balčiūnaitė . 2009-2010 m. sezoną KU komandos žaidėja užfiksavo didžiausią LSKL reguliariojo sezono pelnytų taškų vidurkį – 32,5 taško.

LSKL bronzos medaliai – KU merginoms

Ketvirtus metus iš eilės Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) bronzos medalius iškovojo Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkės. Šįkart jos, treniruojamos Viliaus Stanišausko, rezultatu 80:62 (17:8, 26:16, 21:22, 16:16) nugalėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) merginas.

Klaipėdietės greitai trūktelėjo į priekį – 11:2, o į didžiąją pertrauką iškeliavo turėdamos net 19 taškų persvarą – 43:24.

Trečiajame kėlinyje komandas jau skyrė 27 taškai – 59:32 ir dėl nugalėtojų jau niekam nekilo abejonių.

Pajūrio atstoves į pergalę vedė Riberta Mizgerytė, pelniusi 23 taškus (10/13 dvit., 3/5 baudos, 6 atk. kam., 4 rez. perd., 24 naud. balai), po 17 taškų surinko Kristė Druskytė (10 atk. kam.) ir Justina Matuzonytė (13 atk. kam.), 11 (6 rez. perd.) – Brigita Gudelionytė.

KTU gretose Akvilė Baronėnaitė surinko 24 taškus, Ugnė Jurčiūtė – 10, Karolina Ambotaitė – 9 (8 atk. kam.), Justina Razukevičiūtė – 7 tšk.

Klaipėdietės akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 50:33.

„Smagu čempionatą baigti pergale ir vėl į Klaipėdą parvežti medalius. Atvirai pasakius, norėjosi, kad medalių spalva būtų kita, bet reikia pasidžiugti ir šiuo pasiekimu. Nedaug trūko, kad reguliariajame čempionate būtume pirmos ar antros – Kaune patyrėme vieną netikėtą pralaimėjimą prieš paskutinę vietą užėmusią VDU ekipą. Jei nešis pralaimėjimas, pusfinalyje būtume turėję aikštės pranašumą, o tai labai svarbu, ypač kai komandos apylygės“, – akcentavo KU treneris Vilius Stanišauskas.

KTU komandos treneris ir LSKL generalinis sekretorius Jonas Kurševičius sakė, kad medalius iškovojo labiau to vertos komandos.

„Laimėjo stipriausios komandos. Džiaugiamės, kad čempionatas buvo įdomus ir intriguojantis“, – teigė J. Kurševičius.

Priminsime, kad LSU pusfinalyje be didesnio vargo rezultatu 90:64 (25:18, 30:12, 15:22, 20:12) pranoko KTU krepšininkes, o antrasis pusfinalis tarp VU ir KU, vykęs Vilniuje, buvo kur kas atkaklesnis ir kėlė daugiau intrigos. Vilnietės pergalę iškovojo po banguotos kovos rezultatu 81:73 (16:8, 12:20, 26:18, 27:27).