Lengvas pasivaikščiojimas: „Žalgiris“ be vargo parklupdė LKL autsaiderius

Pirmadienio vakarą Kauno "Žalgiris" savo aikštėje žaidė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato rungtynes su Mažeikių "Mažeikiais". Žalgiriečiai be vargo nugalėjo šį sezoną pergalės džiaugsmo dar nepatyrusius "Mažeikių" krepšininkus 76:52 (22:18, 10:5, 21:18, 23:11).

"Žalgiriui" tai buvo 22-oji pergalė per 23 mačus.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. "Žalgiris" šioms rungtynėms neregistravo Roberto Javtoko ir Jameso Andersono.

Mačą kauniečiai pradėjo sėkmingai ir rezultatyviai. 3 min. po Pauliaus Jankūno dvitaškio jie pirmavo 9:2.

4 min. "Mažeikiai" priartėjo - 11:7.

5 min. "Žalgirio" krepšininkai turėjo 9 taškų persvarą (16:7).

8 min. po Raimundo Danio tolimo šūvio komandas skyrė tik 4 taškai - 18:14.

Po pirmojo kėlinio LKL čempionai pirmavo 22:18.

Antrasis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje R.Danys svečių atsilikimą sumažino iki minimumo - 22:21.

Žalgiriečiai net 4 minutes į LKL autsaiderių krepšį nesugebėjo įmesti nė taško. Tik 15 min. dvitaškį pagaliau pataikė Lukas Lekavičius - 24:21.

16 min. "Žalgiris" pirmavo 26:23.

Abi komandos atakavo itin prastai, rezultatas augo labai lėtai. Ekipos išėjo ilsėtis kauniečiams turint 9 taškų persvarą - 32:23.

Trečiasis kėlinys. 21 min. tritaškį smeigė R.Danys - 32:26.

23 min. Artūras Gudaitis "Žalgirio" persvarą padidino iki 11 taškų - 37:26.

25 min. po dar dviejų A.Gudaičio baudų metimų ekipas skyrė jau 15 taškų - 41:26.

27 min. Vytenis Lipkevičius Gintaro Krapiko auklėtinių persvarą padidino iki 19 taškų - 47:28.

29 min. Simonas Serapinas svečių atsilikimą sumažino iki 12 taškų - 51:39.

Po trijų kėlinių "Žalgiris" pirmavo 53:41.

Ketvirtasis kėlinys.33 min. Darius Tarvydas "Mažeikių" atsilikimą sumažino iki 11 taškų - 59:48.

Ketvirtojo kėlinio viduryje A.Gudaitis LKL čempionų persvarą padidino iki 17 taškų - 67:50.

38 min. po Donato Tarolio metimo Kauno krepšininkų persvara išaugo iki 22 taškų - 74:52. "Žalgiris" laimėjo mačą 24 taškų persvara - 76:52.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: Artūras Gudaitis 23, Tomas Dimša 12, Willas Cherry ir Lukas Lekavičius po 8, Darius Songaila ir Siimas-Sanderis Vene po 6, Edgaras Ulanovas 5.

„Mažeikiai“: Darius Tarvydas 12, Arvydas Gydra ir Raimundas Danys po 10, Vytautas Pikalavičius 7.

Situacija prieš rungtynes

Akistata. "Žalgiris" šį sezona su "Mažeikiais" žaidė du kartus ir abu mačus laimėjo: 98:79 (Kaune) ir 95:47 (svečiuose).