LKL vidutiniokų akistata virto tikru trileriu

Autsaiderių kvėpavimą į nugarą pajutę Prienų „CBet“ krepšininkai ėmė jautį už ragų. Manto Šerniaus auklėtiniai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybių akistatoje namuose sekmadienį 87:85 palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ ir atitolo nuo pavojingos ribos.

„Tokiose karuselėse dar nesu važinėjęs. Manau, kad prieš stipriausios sudėties varžovą būtume sužaidę geriau“, - lengviau atsiduso M.Šernius.

Kaip ir praėjusio turo akistatoje su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“, Prienuose kėdainiečiai į aikštę žengė turėdami minimalias pajėgas – vos 8 sveikus registruotus žaidėjus. Naujasis „Nevėžio-Optibet“ strategas Davidas Gale'as savo debiutinėse rungtynėse negalėjo verstis Arieliu Hukporčiu, Justu Tamuliu, Jokūbu Gintvainiu, Abramo Canka ir Juliumi Kazakausku. Nepaisant to, svečiai mačą pradėjo ryžtingai. Įspūdingai pirmąjį kėlinį sužaidusio Domanto Vilio vedami svečiai šovė į priekį 12:5 ir privertė M.Šernių prašyti minutės pertraukėlės. Pirmąjį ketvirtį „Nevėžis“ laimėjo 23:17, o D.Vilys per 7,5 min. buvo įmetęs 12 taškų.

Supratę, kad be kovos nelaimės, prieniškiai mobilizavosi, suteikė daugiau dėmesio taikliarankiui D.Viliui ir ėmė vytis. Jų pastangos davė vaisių – sužadus 12 min. šeimininkai jau buvo priekyje 24:23. Pagrindiniu spurto iniciatoriumi tapo Mindaugas Sušinskas, smeigęs porą tritaškių paeiliui. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus 1 min. ekipas skyrė tik vienas metimas. Prie baudų metimo linijos stojęs „Nevėžis-Optibet“ gynėjas S.Barefieldas skirtumą sušvelnino iki minimalaus 64:63, o kitas svečių legionierius P.Kalaitzakis į M.Sušinsko dvitaškį atsakė tolima bomba. Svečiai laimėjo kėlinį 31:16 ir rezultatą išlygino 66:66.

Paskutiniame ketvirtyje kėdainiečiai, pajutę metimą ėmė dar dažniau šaudyti iš toli. S.Barefieldas pataikė ir išvedė į priekį „Nevėžį“ (66:69). Netrukus jis pats bei P.Kalaidzakis pridėjo dar po tritaškį ir padėjo atitrūkti 66:75. Kai jau atrodė, jog pergalė iškeliaus į Kėdainius, prieniškiai surengė lemiamą šturmą. Likus 2 min. „CBet“ gynėjas D.Domarkas įsūdė tritaškį ir išlygino 83:83, o M.Wrightas dvitaškiu nusvėrė šeimininkų naudai (85:83). Paskutinėmis rungtynių sekundėmis ekipos pažėrė klaidų seriją, o pusiausvyrą atstatyti galėjęs „Nevėžio“ puolėjas G.Vasiliauskas pataikė tik vieną baudos metimą (85:84). Šeimininkams sėkmingai užpuolus, kėdainiečiai patys suklydo, o per likusias 5 sek. nesugebėjo prasižengti.

Nugalėtojams daugiausia taškų pelnė M. Wrightas 19, E. Tubutis ir D. Domarkas po 16, M. Sušinskas ir T. Digbeu po 12. Kėdainių klubui: S. Barefieldas ir P. Kalaitzakis (8 rez. perd.) po 21, D. Vilis 18, G. Vasiliauskas 11.

5-asis laimėjimas per 14 mačų „Cbet“ ekipai padėjo LKL rikiuotėje pavyti tiek pat pergalių turinčius kėdainiečius (6 vieta), tačiau pastarieji dar turi du mačus atsargoje.