LKL: „Šiauliai“ paskutinę sekundę nugalėjo „Pieno žvaigždes“

Antrąją pergalę šiame „Tete-a-Tete Casino LKL“ sezone iškovojo „Šiauliai“.

Saulės miesto ekipa taikliu Dariaus Gvezdausko tritaškiu paskutinę sekundę išplėšė pergalę iš Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ rezultatu 85:84 (15:17, 20:18, 19:16, 34:30).

Debiutas. Šiose rungtynėse „Šiaulių“ gretose debiutavo Matas Jucikas. 22-ejų metų aukštaūgį „Šiaulių” ekipai paskolino Klaipėdos „Neptūnas“. Debiutas peženklintas septyniais taškais ir aštuoniais atkovotais kamuoliais.

Tradiciniai sunkumai. Kaip ir kituose šio sezono susitikimuose „Šiauliai“ ne iš karto pademonstravo pasipriešinimą. Pranašumą iš karto įgijo „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai (2:9). Pasvalio klubas pranašumą išsaugojo ir šiauliečiams įsivažiavus puolime (9:16).

Iniciatyvos kaita. Antrojo kėlinio pradžioje kur kas geriau atrodė „Šiaulių“ puolimo variklis. Šeimininkai pirmojoje kėlinio pusėje perėmė iniciatyvą, išlygino, o vėliau ir persvėrė rezultatą (24:23). Iki kėlinio pabaigos likus šiek tiek daugiau nei 3 min. į priekį vėl šovė pasvaliečiai (28:31). Galiausiai pirmoji rungtynių pusė baigėsi lygiosiomis – 35:35.

Nesvari persvara. Trečiasis kėlinys priminė pirmąjį, tačiau šį kartą komandos apsikeitė vietomis: „Šiauliai“ krovėsi savo persvarą, o „Pieno žvaigždės“ sunkiai ieškojo kelių link varžovų krepšio (42:37). Visgi nepakankamai didelis šiauliečių pranašumas per kelias minutes buvo panaikintas (49:49).

Arši kova. Ketvirtojo kėlinio metu prasidėjo arši kova taškas į tašką. Pirmaujanti komanda keisdavosi beveik po kiekvienos atakos. Visa tai pasikeitė po „Pieno žvaigždžių“ spurto 8:0 (63:72).

Atomazga. Iki rungtynių pabaigos likus 50 s pasvaliečiai pirmavo septyniais taškais (74:81). Po to „Šiauliai“ pelnė net 5 taškus vienos atakos metu ir priartėjo (79:81). Likus žaisti 15 s Derrickas Low pataikė dvitaškį ir padidino savo klubo persvarą iki keturių (79:83). Iš karto po šios atakos Maurice’as Bowmanas pataikė itin sudėtingą tritaškį ir komandas skyrė vos vienas taškas (82:83). Šiauliečių naudota pražangų taktika pasiteisino, nes D. Low prametė vieną baudos metimą, o Darius Gvezdauskas smeigė tritaškį su sirena, kuris išplėšė pergalę „Šiauliams“ – 85:84.

„Šiauliai“: Martynas Echodas 18 tšk., Darius Gvezdauskas 15 tšk., Arvydas Čepulis 13 tšk., Maurice’as Bowmanas ir Donatas Sabeckis po 9 tšk.

„Pieno žvaigždės“: Andrijus Agafonovas 17 tšk., Osvaldas Olisevičius 14 tšk., Derrickas Low 11 tšk., Steponas Babrauskas ir Dennis Balentine’as po 10 tšk., Egidijus Dimša 9 tšk., Justas Tamulis 8 tšk.