LKL: „Lietkabelis“ išsivežė pergalę iš Pasvalio

Septynioliktąją pergalę LKL čempionate iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“ (17-5).

Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 84:76 (28:19, 12:17, 23:18, 21:22) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (9-13), kuriems tai buvo antroji iš eilės ir tryliktoji nesėkmė sezone.

Startas. Rungtynes kiek sėkmingiau pradėję „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai (5:2), ilgai savo rankose iniciatyvos neišlaikė (8:9). Spurtavę panevėžiečiai padidino savo persvarą iki septynių taškų (15:8). Likus žaisti porai minučių iki pirmojo kėlinio pabaigos komandas teskyrė trys taškai (19:22), tačiau rezultatyvų ketvirtį „Lietkabelis“ užbaigė šešiais taškais iš eilės (28:19).

Kova. Antrasis kėlinys panevėžiečiams prasidėjo ne itin sėkmingai – spurtą 8:2 surengę „Pieno žvaigždės“ sumažino savąjį deficitą iki trijų taškų (27:30). Visgi, tada sekęs jau „Lietkabelio“ spurtas leido atstatyti devynių taškų pranašumą (38:29). Po dviejų kėlinių komandas skyrė keturi taškai (36:40).

Perimti kamuoliai. Pirmojoje rungtynių pusėje „Lietkabelis“ perėmė dvigubai daugiau kamuolių nei „Pieno žvaigždės“ – 6 prieš 3.

Pro šalį. Per pirmąsias dvidešimt minučių abi komandos gana prastai atakavo iš tolimos distancijos – „Lietkabelis“ tai darė 33% taiklumu (4/12 tritašk.), o „Pieno žvaigždės“ viso labo 28% taiklumu (4/14 tritašk.).

Penki. Pirmuosiuose dviejuose kėliniuose „Pieno žvaigždėms“ taškus pelnė tik penki skirtingi žaidėjai. Likusieji penki krepšininkai prametė net 13 metimų.

Nesportinė ir techninė. Sužaidus beveik penkias minutes trečiajame kėlinyje nesportinę pražangą užsidirbo „Pieno žvaigždžių“ aukštaūgis Andrejus Agafonovas (46:50). Netrukus jau technine pražanga buvo nubaustas „Lietkabelio“ atsarginių žaidėjų suolelis (47:50). Visgi, ketvirtis pasibaigė panevėžiečių sėkmingu žaidimu, kas leido svečiams po trijų kėlinių turėti septynių taškų persvarą (63:54).

Finišas. Solidžiau atrodęs „Lietkabelis“ įpusėjus lemiamam ketvirčiui turėjo susikrovęs penkiolikos taškų pranašumą (76:63). Likus žaisti dvi minutes skirtumas sumažėjo iki penkių taškų (73:78), tačiau pasvaliečiai stebuklo nesukūrė ir aukštaitijos derbyje pergalę šventė „Lietkabelis“.

„Pieno žvaigždės“: E.Žabas 24 (4/6 trit., 8/8 baud., 29 naud. bal.), A.Agafanovas 18 (8/12 dvit.), D.Low 12 (6 rez. perd.)

„Lietkabelis“: B.Madgenas 19 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), K.Lavrinovičius 17 (4/6 dvit., 3/5 trit.), S.Galdikas 14, L.Williamsas 11.