„Žalgiris“ lengvai sudorojo „Neptūną“ ir LKL finalo serijoje vėl išsiveržė į priekį

Antradienio vakarą Kaune „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybių finale Kauno „Žalgirio“ ir Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai žaidė trečiąsias rungtynes. Jas lengvai laimėjo kauniečiai - 78:54 (15:16, 22:11, 21:9, 20:18). Jie serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2:1.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. "Neptūnui" dėl traumos negalėjo atstovauti Arnas Butkevičius. Mačas prasidėjo žalgiriečio Edgaro Ulanovo dvitaškiu. Į tai "Neptūnas" atsakė Mindaugo Girdžiūno tritaškiu.

2 min. "Žalgiris" pirmavo 4:3. 3 min. po Renaldo Seibučio tolimo metimo aikštės šeimininkai įgijo 4 taškų persvarą - 7:3.

5 min. Angusas Brandtas svečių atsilikimą sumažino iki minimumo - 7:6.

6 min. Martynas Mažeika tolimu šūviu  rezultatą išlygino - 9:9.

8 min. LKL čempionai atsilikinėjo 11:12.

9 min. dvitaškį pataikė Ianas Vougioukas - 13:12.

Pirmojo kėlinio pabaigoje Vytautas Šarakauskas išvedė į priekį uostamiesčio krepšininkus - 15:16.

Antrasis kėlinys. 12 min. po Jerai Granto dėjimo į krepšį svečiai įgijo 3 taškų persvarą - 15:18.

14 min. po dviejų iš eilės Brocko Motumo tritaškių jau pirmavo Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai - 21:18.

15 min. tritaškį smeigė Lukas Lekavičius. Po šio, trečio iš eilės, žalgiriečių tolimo metimo aikštės šeimininkai įgijo 6 taškų persvarą - 24:18.

16 min. E.Ulanovas dėjimu iš viršaus LKL čempionų persvarą padidino iki 8 taškų - 29:21.

Netrukus po Pauliaus Jankūno metimo komandas skyrė jau 10 taškų - 31:21. "Neptūno" puolimą žalgiriečiai sėkmingai sustabdė.

19 min. Vytenis Lipkevičius "Žalgirio" persvarą padidino net iki 14 taškų - 37:23.

Antrojo kėlinio pabaigoje Dainiaus Adomaičio auklėtiniams pavyko sumažinti atsilikimą iki 10 taškų - 37:27.

Iki pertraukos "Žalgirio" komandoje rezultatyviausiai žaidė B.Motumas (8 taškai), "Neptūnui" daugiausia taškų pelnė M.Mažeika (7).

Trečiasis kėlinys. 22 min. po P.Jankūno dvitaškio "Žalgiris" pirmavo 39:27.

24 min. R.Seibutis kauniečių persvarą padidino iki 13 taškų - 43:30.

Trečiojo kėlinio viduryje po Jerome'o Randle'o dvitaškio aikštės šeimininkai nutolo - 47:30.

27 min. tritaškį smeigė P.Jankūnas - 50:30.

28 min. LKL čempionai po J.Randle'o metimo klaipėdiečius jau triuškino 23 taškų persvara - 53:30.

29 min. Kauno ekipa pirmavo 55:33. Po trijų kėlinių "Žalgiris" turėjo solidų pranašumą - 58:36.

Ketvirtasis kėlinys. 31 min. iš toli pataikė R.Seibutis, ir komandas skyrė net 25 taškai - 61:36.

32 min. LKL čempionai pirmavo 64:40.

24 min. po R.Seibučio dvitaškio aikštės šeimininkai turėjo 25 taškų persvarą - 68:43.

Svečiams niekaip nesistengė sumažinti didžiulio atsilikimo. 35 min. po I.Vougiouko metimo kauniečiai triuškino uostamiesčio krepšininkus 70:43.

Netrukus Kasparas Vecvagaras "Žalgirio" persvarą padidino iki 30 taškų - 73:43.

37 min. po Roberto Javtoko metimo Kauno krepšininkai pirmavo 75:43. 40 min. žalgiriečiai pirmavo 78:50, o rungtynes laimėjo 78:54.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: Ianas Vougioukas ir Renaldas Seibutis po 14, Jerome‘as Randle‘as 10, Paulius Jankūnas 9.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 13, Mindaugas Girdžiūnas 12, Vytautas Šarakauskas 8.

Situacija prieš rungtynes

Dvikovos. Finalo serija Kaune prasidėjo žalgiriečių pergale 83:72. Tačiau savo aikštėje "Neptūnas" tiesiog sutriuškino kauniečius 76:54. Kol kas serijoje iki keturių pergalių lygybė - 1:1.