LKL finalas baigėsi įspūdingu „Žalgirio“ triumfu

Pirmadienio vakarą penktąsias „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybių finalo rungtynes Kaune žaidė "Žalgirio" ir Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai. Žalgiriečiai lengvai 97:70 (25:17, 29:14, 20:25, 23:14) įveikė klaipėdiečius ir laimėjo finalo seriją 4:1. "Žalgiris" LKL čempionu tapo šeštą kartą iš eilės ir 18-ą kartą istorijoje.

Paskutinės LKL finalo rungtynės buvo pačios rezultatyviausios.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. 2 min. po Roberto Javtoko dvitaškio "Žalgiris" pirmavo 4:0. "Neptūnas" į tai atsakė dviem taikliais tritaškiais  - 4:6.

4 min. po Vytauto Šarakausko tolimo metimo 6:9 pirmavo uostamiesčio krepšininkai.

5 min. Paulius Jankūnas vėl persvėrė rezultatą "Žalgirio" baudai - 10:9.

Pirmojo kėlinio viduryje aikštėje pirmą kartą LKL finale pasirodė "Neptūno" žaidėjas Donatas Zavackas.

7 min. rezultatas buvo lygus - 12:12.

8 min. po Iano Vougiouko metimo kauniečiai pirmavo 16:15.

9 min. tritaškį smeigė Lukas Lekavičius, ir LKL čempionai įgijo 6 taškų persvarą - 21:15.

Pirmojo kėlinio pabaigoje Brockas Motumas dviem baudų metimais aikštės šeimininkų persvarą padidino iki 8 taškų - 25:17.

Antrasis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje iš toli pataikė B.Motumas - 28:17.

12 min. I.Vougioukas Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių persvarą padidino iki 13 taškų - 30:17.

13 min. po Renaldo Seibučio metimo kauniečiai įgijo 20 taškų persvarą - 37:17.

14 min. B.Motumas LKL čempionų persvarą padidino iki 24 taškų - 41:17. "Žalgiris" antrojo kėlinio pradžią pradėjo įspūdingu spurtu 16:0.

16 min. Kauno ekipa pirmavo 45:22.  Netrukus Kasparas Vecvagaras tritaškiu žalgiriečių persvarą padidino iki 26 taškų - 48:22.

18 min. aikštės šeimininkai pirmavo 52:27.

19 min. dvitaškį pataikė Danielis Ewingas - 52:29.

Komandos išėjo ilsėtis "Žalgiriui: pirmaujant 54:31.

Iki pertraukos "Žalgiriui" daugiausia taškų (po 9) pelnė R.Seibutis ir B.Motumas, "Neptūnui" - D.Ewingas (7).

Trečiasis kėlinys. Trečiąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo spurtu 6:0, ir 23 min. po R.Seibučio metimo komandas skyrė net 29 taškai - 60:31.

25 min. Jerai Grantas "Neptūno" atsilikimą sumažino iki 21 taško - 61:40.

Netrukus iš toli pataikė Edgaras Ulanovas - 64:40.

27 min. LKL čempionai pirmavo 66:45.

28 min. D.Ewingas svečių atsilikimą sumažino iki 18 taškų - 68:50.

29 min. komandas skyrė 17 taškų - 70:53. 30 min. po Martyno Pociaus tolimo šūvio kauniečiai turėjo 20 taškų persvarą - 73:53.

Po trijų kėlinių Š.Jasikevičiaus auklėtiniai pirmavo 74:56.

Ketvirtasis kėlinys. 32 min. po P.Ewingo tritaškio komandas skyrė tik 14 taškų - 74:60.

34 min. kauniečiai turėjo 15 taškų persvarą - 80:65.

Ketvirtojo kėlinio viduryje po B.Motumo metimo "Žalgirio" krepšininkai pirmavo 18 taškų persvara - 84:66.

37 min. E.Ulanovas kauniečių persvarą padidino iki 26 taškų - 92:66.

39 min. Robertas Javtokas aikštės šeimininkų persvarą padidino iki 30 taškų - 96:66.

Rungtynes "Žalgiris" laimėjo 97:70.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: Jerome'as Randle'as 16, Brockas Motumas 13, Renaldas Seibutis 11, Martynas Pocius 10, Paulius Jankūnas 10.

„Neptūnas“: Danielis Ewingas 19, Marynas Mažeika 11, Jerai Grantas 10, Mindaugas Girdžiūnas 8.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. Kol kas serijoje iki 4 pergalių 3:1 pirmauja žalgiriečiai. Jie įveikė klaipėdiečius 83:72, 78:54 ir 74:50.  "Neptūnas" vienintelę pergalę iškovojo savo aikštėje - 76:54.

Žiūrovai. Kaune dvejas LKL finalo rungtynes stebėjo 14896 žiūrovai, Klaipėdoje - 11870. Tačiau Kauno arena kur kas talpesnė. Iki šio mačo pusė arenos būdavo neužpildyta.

nuomonė

nuomonė portretas
Klaipėdos silpna vieta - aukštaūgiai ( Nr.12 ir 44 ).

šulcas

šulcas portretas
valio Žalgiriui, dėl Neptūno nėra ko ginčytis taip tarp žuvėdrų Neptūnas geriausia komanda

Jonukas (Vilnius)

Jonukas (Vilnius) portretas
Pasakysiu tiesiai šviesiai: "Žalgirio" ir "Lietuuvos ryto" finalas būtų 10 kartų įdomesnis. Daugiau nenoriu aušinti burnos...