Lietuvos studentų rinktinės žygis universiadoje baigtas

Be jokių sunkumų studentų universiados grupės etapą baigusi Lietuvos rinktinė ketvirtfinalio barjero neperžengė. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai sensacingai 55:60 (20:11, 8:15, 17:14, 10:120) krito prieš Australijos krepšininkus ir baigė kovą dėl apdovanojimų.

Lietuvių sąskaitą dviem baudos metimais atidarė V.Čižauskas. (2:0). Kietai gynyboje rungtyniavę D.Adomaičio auklėtiniai privertė varžovus prasižengti, o po kiek laiko ir suklysti. Po dar vieno V.Čižausko baudos metimo Lietuva pirmavo 3:0. Vienas kitą nuolat drąsinę Lietuvos krepšininkai didino atotrūkį – po dviejų tritaškių iš eilės mūsiškiai pirmavo jau 9:1.

Australai puldami neturėjo jokių progų atakuoti, nes visada prie jų atsirasdavo bet kuris Lietuvos krepšininkas. Dvitaškiu V.Čižauskas pirmą kartą padidino komandos pranašumą iki dviženklio (11:1). Aukštą rungtynių tempą palaikę lietuviai didino atotrūkį (16:3). Kelias spragas varžovų gynyboje radę Australijos krepšininkai kiek aptirpdė atsilikimą (9:18) Kėlinį užtikrintai baigę lietuviai po pirmojo ketvirčio pirmavo 20:9.

Pirmojo kėlinio pabaigoje su varžovu susistumdęs Eimantas Bendžius buvo nubaustas nesportine pražanga – australas sumetė abu baudos metimus, tačiau lietuviai vėliau atsigriebė ir per 24 sekundes neleido varžovams surengti atakos (20:11). Į psichologinę duobę patekę D.Adomaičio auklėtiniai leido Australijos krepšininkams įsijausti (22:16). Trečiąją asmeninę pražangą užsidirbęs E.Bendžius buvo priverstas sėstis ant suolelio, o jį pakeitęs G.Orelikas į aikštę įnešė šviežaus kraujo – puolime pelnė taškus, o gynyboje privertė varžovą pažeisti taisykles (25:16).

Kovingai rungtyniavę australai nebuvo linkę leisti varžovams atitrūkti ir sėkmingos atkarpos dėka atstatė pusiausvyrą (25:25). Kėlinio pabaigoje aikštėje netrūko emocijų, tačiau Lietuvai pavyko į didžiąją pertrauką išeiti būnant priekyje – 28:26.

Po pertraukos greitos atakos metu pirmieji taškus pelnė lietuviai, tačiau rungtynių arbitrai toleravo kietą kontaktinį krepšinį ir tuo pasinaudoję australai išlygino rezultatą – 30:30. Galiausiai po kelių bandymų varžovai pirmą kartą šiame mače išsiveržė į priekį – 33:31. Iš letargo miego komandos draugus pabandė pabudinti A.Juškevičius, pelnęs 5 taškus iš eilės – 36:33. Gausiai susirinkusių sirgalių palaikoma Australija keliskart mėgino atitrūkti, tačiau Lietuvos rinktinė reikiamu momentu nutraukdavo varžovų spurtus (40:40). Ketvirčio pabaigoje individualius sugebėjimus pademonstravęs A.Juškevičius sukrovė 5 taškų persvarą – 45:40.

Dvitaškiu lemiamą ketvirtį pradėjusi Lietuva vėliau sustojo ir tris minutes nerado kelio link varžovų krepšio. Taškų badą nutraukė E.Bendžius (49:45). Aikštėje kurį laiką vyko chaotiškas krepšinis. Visų rungtynių metu nevengę atakuoti iš toli australai neprašovė – pataikę du tritaškius jie susigrąžino iniciatyvą, o vėliau ir dar labiau atitrūko (55:49).

Po minutės pertraukėlės skirtumo švelninti ėmėsi V.Čižauskas, o po kurio laiko greitoje atakoje nesportinę pražangą išprovokavo E.Bendžius – nors puolėjo ranka nuo baudos metimo linijos sudrebėjo abukart, dvitaškiu vėl pasižymėjo V.Čižauskas (53:55).

Pasibaigus minutės pertraukėlei D.Adomaičio auklėtiniai apsigynė nuo australų taškų, o kitoje aikštės pusėje kėlinio lyderis V.Čižauskas išlygino rezultatą (55:55). Likus daugiau nei pusei minutės varžovai įrideno kamuolį iš po krepšio, o vėliau galimybę išlyginti ar net persverti rezultatą turėjęs A.Juškevičius buvo netaiklus. Abu baudos metimus realizavusi Australijos rinktinė likus 10 sekundžių pirmavo 59:55. Lemiamos atakos Lietuvos rinktinei sėkmingai užbaigti nepavyko ir buvo priversti patirti pralaimėjimą 55:60.