Lietuvos šešiolikmečių krepšininkų rinktinė žengė į kitą Europos pirmenybių etapą

Pirmą pergalę po dviejų nesėkmių iš eilės Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio pirmenybėse Latvijoje iškovojo bei į kitą etapą be įskaitinių taškų žengė Lietuvos rinktinė.

Penktadienį Juliaus Pranevičiaus auklėtiniai 83:58 (13:19, 29:11, 19:15, 22:13) sutriuškino Suomijos bendraamžius ir A grupėje užėmė trečią vietą.

Lietuviai šiame mače problemų su varžovais turėjo tik pirmajame kėlinyje, o vėliau įsibėgėję nemažino tempo ir tik didino atotrūkį. Lietuvos krepšininkai tradiciškai pranoko priešininkus kovoje dėl atšokusių kamuolių (63-41), šįkart tai buvo svarbus pergalės faktorius. Lietuvos komanda privertė suomius suklysti net 28 kartus.

Rezultatyviausias Lietuvos komandoje buvo dvigubą dublį surinkęs Tadas Sedekerskis (26 tšk., 11 atk.kam., 7 klaidos). Jam gerai talkino Arnoldas Kulboka, pelnęs 21 tašką (8 atk.kam.). Trečiąjį dublį iš eilės Europos pirmenybėse pasiekė stabiliai rungtyniaujantis Rokas Gadiliauskas (16 tšk., 17 atk.kam.).

Suomijos ekipoje nė vienas žaidėjas nesurinko daugiau nei 10 taškų. Rezultatyviausias buvo 9 įmetęs (7 rez.perd.) Edonas Maxhunis.

Pirmajame kėlinyje suomiai nenusileido Lietuvos komandai ir išlaikė intrigą. Sužaidus 5 minutes rezultatas buvo lygus (11:11), o iki ketvirčio pabaigos žaidimo rimtą pajutę varžovai išsiveržė į priekį (19:13). Lietuviams trūko tikslumo atakuojant.

Antrajame kėlinyje juokauti su Suomijos komanda lietuviai neketino ir, suaktyvinę žaidimą puolime, susigrąžino persvarą į savo rankas (25:22). Po A.Kulbokos tolimo metimo Lietuvos rinktinė turėjo dviženklę persvarą (36:26). Iki didžiosios pertraukos lietuviai atotrūkį dar kiek padidino - 42:30.

Daugiausiai T.Sedekerskio, R.Gadiliausko ir A.Kulbokos pastangomis Lietuvos komanda trečiajame ketvirtyje kontroliavo žaidimą ir išlaikė iniciatyvą (47:30, 8min.). 17 taškų skirtumas buvo didžiausias, kurį sukaupė lietuviai. Suomijos krepšininkai stengėsi mažinti deficitą, bet dviženklio skirtumo nepanaikino. Prieš prasidedant paskutinei rungtynių daliai Lietuvos rinktinė pirmavo užtikrintai - 61:45.

Baigiantis ketvirtajam kėliniui drausmingai žaidę lietuviai turėjo triuškinančią persvarą (76:54) ir rungtynių baigtis jau nekėlė jokių abejonių.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai)

1. Serbija         2 2 0  177:128  4
2. Turkija         2 2 0  150:129  4
3. Lietuva         3 1 2  224:234  4