„Lietuvos rytas“ pralaimėjo trilerį „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkams (komentarai)

Itin tolimas Martyno Gecevičiaus tritaškis sumažino atsilikimą iki minimumo, tačiau dar vienas metimas, galėjęs išplėšti pratęsimą, tikslo nepasiekė ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ (8-3) komandai teko pripažinti pirmą nesėkmę po šešių pergalių iš eilės.

Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniai po atkaklios kovos VTB Vieningosios lygos mače savo žiūrovų akivaizdoje 81:84 (22:18, 21:26, 21:22, 17:18) nusileido Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban  (7-4) ekipai, kurios garbę gina Mantas Kalnietis ir Simas Jasaitis.

„Su Petrovičiumi „Lietuvos rytas“ pakeitė puolimą, agresyviau pradėjo gintis. Taip pat vilniečiai rungtyniauja su didesniu noru ir aistra – kiečiau, vyriškiau. Tikėjomės sunkios kovos, ruošiamės, nes žinojome, kad bus sunkios rungtynės“, – po mačo kalbėjo „Lokomotiv“ vyriausiasis treneris Jevgenijus Pašutinas.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti tris minutes Kalnietis pasisuko koją ir į aikštelę nebegrįžo. Iki tol be keitimų žaidęs lietuvis buvo spėjęs pelnyti 14 taškų (2/3 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 1/1 baudos), atkovoti 5 kamuolius, atlikti 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokuoti 3 pražangas, 2 kartus suklysti bei surinkti 22 naudingumo balus.

Jasaitis aikštelėje praleido 18 minučių, taškais nepasižymėjo (0/2 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus prasižengė ir surinko 2 naudingumo balus.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 20 (8 atk. kam., 6/10 trit.), Darius Songaila 16 (7 atk. kam.), Juanas Palaciosas 16, Stevanas Jelovacas 7 (1/6 trit.), Renaldas Seibutis 7.

„Lokomotiv-Kuban“: Derrickas Brownas 20 (10/13 dvit.), Mantas Kalnietis 14, Valerijus Lichodejus 14 (4/5 trit.), Aleksandras Maričius 11 (7 išpr. praž.), Richardas Hendrixas 8, Marcusas Williamsas 7.

Kitas rungtynes „Lietuvos rytas“ žais Europos taurės turnyre, kuomet trečiadienį (01.15) išvykoje susigrums su Zagrebo „Cedevita“ ekipa.

Aleksandras Petrovičius („Lietuvos ryto“ vyr. treneris): „Noriu pasveikinti mūsų žaidėjus su geromis rungtynėmis. Lydeka nėra pasiruošęs psichologiškai. Aikštelėje jis praleido kelias minutes, tačiau padarė viską blogai. Šūdinas teisėjavimas. Pašutinas bandė blokuoti mūsų žaidėjo metimą. Pirmavome 7 taškų skirtumu, tada gavome 8:0 spurtą, dėl to pralaimėjome. Esu labai nepatenkintas teisėjų darbu.

Sužaidėme geras rungtynes. Neturime visų žaidėjų, kurie galėtų žaisti. Turime problemų su rotacija.“