„Lietuvos rytas“ patyrė pirmąją nesėkmę

Vilniaus "Lietuvos ryto" komandai nepavyko pratęsti pergalingo žaidimo Europos taurės turnyre. Vilniečiai Ispanijoje 83:94 (23:25, 18:31, 18:18, 24:20) turėjo pripažinti ACB lygoje trečiąją vietą užimančios "Gran Canaria" ekipos pranašumą, rašo Krepsinis.net.

Rungtynės prasidėjo įtemptai ir rezultatas buvo apylygis, tačiau kėlinuko pabaigoje M.Sandersas pataikė antrąjį tritaškį ir išvedė savo ekipą į priekį 23:17. Nors visi keturi vilniečių bandymai iš toli tikslo nepasiekė, Ch.Eidsonas vedė komandą paskui save ir per pirmąjį kėlinuką pelnęs 10 taškų leido "Lietuvos rytui" atsilikinėti tik 2 taškų skirtumu 23:25.

Antrajame kėlinuke situacija pasikeitė. M.Sanderso vedama, ispanų komanda spurtavo 8:0 ir įgijo dviženklį pranašumą 33:23. Vienintelis "Lietuvos ryto" žaidėjas, kuris priešinosi šeimininkams - M.Petravičius, tačiau jo vieno pastangų neužteko ir "Gran Canaria" ekipa didino atotrūkį. Ketvirčio pabaigoje ispanai spurtavo 9:0 ir po J.Morano tritaškio pirmavo net 54:35. Po dviejų kėlinukų ispanai buvo priekyje 56:41.

Trečiąjį kėlinuką "Lietuvos rytas" pradėjo spurtu 8:0 ir skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki 7 taškų (49:56). Vilniečiai įrodinėjo, kad ginklai dar nesudėti, tačiau perimti iniciatyvos nepavyko. Po kelių sėkmingų epizodų ispanai susigrąžino dviženklį pranašumą ir kėlinuko pabaigoje vėl didino persvarą. Po trijų kėlinukų šeimininkai pirmavo 74:59.

Baltos vėliavos "Lietuvos rytas" nekėlė ir paskutiniame kėlinuke. Sėkmingai žaidę M.Anisimovas ir Ch.Eidsonas rinko taškus ir po amerikiečio tritaškio ekipas skyrė vos 6 taškai (70:76). Tačiau kėlinuko pabaigoje vilniečiai ir vėl nesustabdė ispanų snaiperių ir po M.Norriso bei C.Englisho tritaškių skirtumas tarp komandų vėl padidėjo, o rungtynes ispanai laimėjo 94:83.

"Lietuvos rytas" šiose rungtynėse įmetė vos 4 tritaškius (iš 17): 2 pelnė Ch.Eidsonas, po vieną - D.Zavackas ir B.Milisavljevičius. Tuo tarpu Ispanijos komandos sąskaitoje 9 taiklūs tritaškiai iš 26.

"Gran Canaria": J.Freelandas 20 (6 atk.kam.), C.Englishas 19, M.Sandersas 17, M.Norrisas 10 (5 rez.perd.), J.Augustine'as 8.

"Lietuvos rytas": Ch.Eidsonas 27 (30 naud.bal.), M.Petravičius 20 (dvitaškiai 8/11), B.Milisavljevičius 12, M.Lukauskis 7 (tritaškiai 0/5, 7 atk.kam., 8 rez.perd.), M.Bjelica ir M.Anisimovas - po 6, D.Zavackas 5.