Lietuvos rinktinės olimpinis žygis baigėsi ketvirtfinalyje

Trečiadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Londono olimpiados ketvirtfinalio dvikovoje nusileido Rusijos rinktinei rezultatu 74:83 (10:17; 17:15; 23:22; 24:29). Lietuva olimpiados vyrų krepšinio turnyro galutinėje įskaitoje pasidalins 5-8 vietas.

Rusijos rinktinė olimpinių žaidynių pusfinalyje susitiks su Ispanijos ir Prancūzijos rinktinių dvikovos nugalėtoju. Kituose ketvirtfinaliuose susitinka Argentina su Brazilija ir JAV su Australija.

Lietuviai A grupėje iškovoję dvi pergales prieš Nigeriją ir Tunisą ir patyrę du pralaimėjimus prieš Argentiną, Prancūziją ir JAV, užėmė ketvirtąją vietą. Rusai B grupėje iškovojo keturias pergales, nugalėję ispanus, kinus, britus ir brazilus ir patyrę vienintelį pralaimėjimą australams, užėmė pirmąją vietą.

Rungtynės

Rusijos rinktinės startinis penketas: Aleksėjus Švedas, Antonas Ponkrašovas, Andrejus Kirilenka, Viktoras Chriapa, Saša Kaunas.
Lietuvos rinktinės startinis penketas: Šarūnas Jasikevičius, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza, Jonas Valančiūnas.

Mačą taikliu metimu pradėjo A.Ponkrašovas, bet netrukus rezultatą tritaškiu persverė Š.Jasikevičius. Po 4 minučių žaidimo lietuviai pirmavo 6:4. Rusams šiaip ne taip pavyko išlyginti rezultatą (9:9). Po A.Švedo dvitaškio jie išsiveržė į priekį. Kėlinio pabaigoje varžovai įmetė du dvitaškius, o M.Pociui pavyko realizuoti tik vieną baudos metimą iš trijų. Pridėję dar du taškus po pirmųjų 10 minučių rusai pirmavo septyniais taškais (17:10).

Antrąjį ketvirtį Rusijos rinktinė pradėjo atkarpa 4:2 ir padidino persvarą iki devynių taškų (21:12). Tačiau lietuviams pavyko sumažinti skirtumą R.Kaukėno tritaškiu. Vėliau jis sumažino skirtumą iki 4 taškų, bet A.Kirilenko kitoje atakoje atstatė 6 taškų pranašumą. Kėlinio pabaigoje V.Fridzonas įmetė pirmąjį Rusijos rinktinės tritaškį. D.Songaila dviem taškais sumažino skirtumą ir Lietuva po dviejų kėlinių atsiliko tik penkiais taškais (27:32).

Po didžiosios pertraukos kiek priartėję lietuviai nesulaikė A.Kirilenkos ir leido jam padidinti pranašumą iki 8 taškų (38:30). Lietuviams kelis kartus nepavyko apsiginti ir po V.Chriapos tritaškio Rusijos rinktinė pirmavo jau dvylika taškų (44:32). M.Kalniečiui ir R.Kaukėnui pavyko sumažinti skirtumą iki devynių taškų, bet varžovai netruko vėl nutolti dviženkliu skirtumu. Ilgą laiką lietuviai vijosi varžovus. Likus žaisti mažiau negu minutę iki trečiojo kėlinio pabaigos M.Kalnietis dėjimu sumažino atsilikimą iki šešių taškų (48:54). Prieš pat kėlinio pabaigos sireną skirtumą pavyko sumažinti dar dviem taškais (50:54).

Lemiamo ketvirčio pradžioje tritaškiais apsikeitė R.Kaukėnas ir V.Chriapa. Sužaidus keturias minutes paskutiniame kėlinyje S.Monia įmetė tritaškį ir padidino rusų pranašumą iki 7 taškų (62:55). Rusams viso kėlinio metu pavyko išlaikyti septynių taškų pranašumą. Likus dviems minutėms lietuviai sumažino skirtumą iki penkių taškų (69:76). Tačiau esmės tai jau nepakeitė. Rusija šventė pergalę rezultatu 83:74.

Rusijos rinktinei taškų pelnė: A.Kirilenko - 19 (13 atk. kam., 3 per. kam., 3 bl., 7 išpr. praž.), T.Mozgovas - 17, V.Chriapa - 12 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), V.Fridzonas - 11, S.Monia - 10, A.Ponkrašovas - 8 (5 rez. perd.), A.Švedas - 4 (6 rez. perd., 4 kl.), S.Kaunas - 2, S.Antonovas taškų nepelnė, S.Karasiovas ir D.Chvostovas nežaidė.
Lietuvos rinktinei taškų pelnė: R.Kaukėnas - 19, D.Songaila - 15 (5 atk. kam., 3 kl., 3 per. kam.), M.Kalnietis - 14, J.Valančiūnas - 7 (9 atk. kam.), M.Pocius - 5, L.Kleiza - 4 (7 atk. kam.), Š.Jasikevičius - 3 (6 kl.), S.Jasaitis - 2 (5 atk. kam.), J.Mačiulis - 1, R.Seibutis ir A.Kavaliauskas taškų nepelnė.