Lietuvos krepšinio rinktinė Rygoje pralaimėjo Latvijai

Rygos arenoje Latvijos rinktinė 87:77 (20:12, 25:20, 20:24, 22:21) nugalėjo Lietuvos rinktinę, kuriai tai buvo jau ketvirtas pralaimėjimas pasirengimo Europos čempionatui cikle.

Šioms rungtynėms Dainius Adomaitis registravo visus 14-a į Rygą atvykusius krepšininkus. Tačiau Adas Juškevičius ir Eimantas Bendžius nuo atsarginių suolo taip ir nepakilo.

Lietuvos rinktinė Rygoje vakar 97:64 sutriuškino Rumuniją. Po rungtynių su Latvija lietuviams prieš Europos čempionatą liko dvi repeticijos – prieš Islandiją Šiauliuose ir Ispaniją Vilniuje.

Lietuvos rinktinėje yra likę 15 kandidatų, bet vienas iš jų – Deividas Gailius – į Latvijos sostinę neatvyko.

Lietuvos rinktinės startinis penketas atrodė taip: Mantas Kalnietis, Artūras Milaknis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Pirmuosius taškus Lietuvos rinktinei tritaškiu pelnė A. Milaknis, bet latviai čia pat atsakė dvitaškiu su pražanga – 3:3. Dar po kelių sėkmingų atakų latviai išsiveržė į priekį – 7:8. Abi komandos greitame puolime ne kartą klydo, bet latviai svečių klaidomis naudojosi geriau ir liko priekyje – 9:12, bet Martyno Gecevičiaus tritaškis metimas rezultatą išlygino – 12:12. Šeimininkai paskutinėje kėlinio atkarpoje pelnė aštuonis taškus be atsako, kiek atitrūko ir po pirmojo ketvirčio pirmavo 12:20.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuvių taškų badą baudų metimais nutraukė Mindaugas Kuzminskas, o po Artūro Gudaičio dėjimo iš viršaus lietuviai kiek sumažino deficitą – 18:22, tačiau čia pat latviai vėl atsakė penkiais taškais be atsako ir dar kartą susikūrė kiek saugesnį pranašumą – 18:27. Komandos keitėsi tiksliomis atakomis, bet priekyje liko latviai – 25:32. Antroje kėlinio pusėje lietuvių deficitas pirmą kartą tapo dviženklis – 29:39.  Likusią kėlinio dalį latviai, daugiausia Kristapo Porzingio pastangomis, lietuvių arčiau neprisileido, dar kiek padidino savo pranašumą ir po pirmos rungtynių pusės pirmavo solidžiu trylikos taškų skirtumu – 32:45.

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo dviem klaidomis, bet vėliau J. Valančiūnas sugebėjo pelnyti du taškus su pražanga – 34:48. Po penkių M. Kuzminsko taškų iš eilės skirtumas po ilgokos pertraukos sumažėjo iki vienženklio – 41:48. M. Kalniečio tolimas metimas lietuvių deficitą sumažino iki keturių taškų – 48:52. Bet čia pat atkarpą 10:1 laimėję latviai vėl šovė į priekį – 49:62. Po trijų kėlinių latviai išlaikė gana saugią persvarą – 56:65.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje abi komandos keitėsi tiksliomis atakomis – 59:67. Aktyviai į žaidimą įsiliejęs Lukas Lekavičius dar kiek sumažino atsilikimą – 61:67. Keturi iš eilės J. Mačiulio taškai padėjo lietuviams priartėti dar labiau – 65:70. L. Lekavičius pataikė tritaškį ir lietuviai pradėjo kvėpuoti latviams į nugaras – 70:72. D. Motiejūnas taip pat neleido šeimininkams pabėgti – 74:77. K. Porzingis čia pat šovė tritaškį – 74:80. Abi ekipos keitėsi tritaškiais, o tai naudingiau buvo latviams, kurie liko priekyje – 77:85. Lietuviai varžovų nebepavijo ir rungtynes pralaimėjo 77:87.

Lietuva: L.Lekavičius 16, M.Kuzminskas 14, M.Kalnietis 11, J.Valančiūnas ir D.Motiejūnas po 8, J.Mačiulis 7, M.Gecevičius 6, A.Gudaitis ir A.Milaknis po 3, E.Kairys 1.

Latvija: Davis Bertanis 18, K.Porzingis 16, Dairis Bertanis 13, J.Timma 11.

Europos čempionatas Lietuvos krepšininkams prasidės rugpjūčio 31 dieną Tel Avive, kur B grupės varžybose mūsų šalies komanda žais su Gruzija, Izraeliu, Italija, Ukraina ir Vokietija.

Seniai sakiau-

Seniai sakiau- portretas
Meskit lauk ta valanciuna, vien per ji medaliu neturėsit. Tas mulkis tik gadina viską, dėl ko kiti stengiasi.