Lietuvos krepšinio rinktinė be vargo įveikė lenkus

2019 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato Europos zonos atrankos varžybų antrojo turo rungtynėse C grupėje sekmadienį Lietuvos rinktinė Klaipėdos „Švyturio“ arenoje 75:55 (13:17, 25:8, 18:14, 19:16) pranoko Lenkijos komandą ir į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę.

Po 10 žaidimo minučių lietuviai atsiliko 13:17, bet antrąjį ketvirtį pradėjo spurtu 16:0, persvėrė rezultatą savo naudai ir atitrūko 29:17, o prieš ilgąją pertrauką turėjo 13 taškų pranašumą (38:25). Po trijų ketvirčių komandas skyrė 17 taškų (56:39), o įpusėjus paskutiniam kėliniui, perkopė 20 taškų ribą (68:46).

Lietuvos rinktinei Eimantas Bendžius pelnė 18 taškų, Arnas Butkevičius - 12, Mindaugas Girdžiūnas - 11, Gediminas Orelikas pridėjo 9 taškus.

Pirmąją nesėkmę patyrusioje Lenkijos komandoje 12 taškų surinko Lukašas Košarekas (Lukasz Koszarek), 11 - Michalas Sokolovskis (Michal Sokolowski), 10 - Jakubas Voicechovskis (Jakub Wojciechowski).

Kitas rungtynes lietuviai žais kitų metų vasario 23 dieną išvykoje su Vengrijos komanda.

Pasaulio čempionato Europos zonos atrankos varžybose dalyvauja 32 rinktinės, suskirstytos į aštuonias grupes. Į antrąjį etapą pateks po tris geriausias grupių ekipas.

Statistika.

LIETUVA - LENKIJA 75:55 (13:17, 25:8, 18:14, 19:16).

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: Eimantas Bendžius 18, Arnas Butkevičius 12, Mindaugas Girdžiūnas 11, Gediminas Orelikas 9, Evaldas Kairys 6, Deividas Gailius 5, Adas Juškevičius 4, Kšištofas Lavrinovičius 4, Renaldas Seibutis 2, Vaidas Čepukaitis 2, Šarūnas Vasiliauskas 2 (Rokas Giedraitis).

Lenkijos komandai: Lukasz Koszarek 12, Michal Sokolowski 11, Jakub Wojciechowski 10, Przemyslaw Karnowski 6, Damian Kulig 5, Mateusz Ponitka 3, Karol Gruszecki 3, Przemyslaw Zamojski 2, Tomasz Gielo 2, Aaron Cel 1 (Filip Matczak, Kamil Laczynski).

Taiklumas: dvitaškiai - 18/35 (51,43 proc.) ir 14/36 (38,89), tritaškiai - 7/24 (29,17) ir 3/23 (13,04), baudos - 18/21 (85,71) ir 18/24 (75).

Atkovoti kamuoliai - 37 ir 40, rezultatyvūs perdavimai - 15 ir 10, perimti kamuoliai - 10 ir 9, klaidos- 14 ir 18.