Lietuvos krepšininkai rusus nugalėjo dviženkle persvara

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tapo Helsinkyje (Suomija) vykstančio draugiško turnyro nugalėtoja.

Lietuviai antrosiose rungtynėse šeštadienį 88:72 (21:12, 22:23, 27:21, 18:16) nugalėjo Rusijos komandą.

Lietuvos krepšininkai dominavo aikštėje nuo rungtynių pradžios ir dar pirmajame kėlinyje įgijo 13 taškų pranašumą (21:8). Įpusėjus rungtynėms, lietuviai pirmavo 8 taškais (43:35).

Puikų žaidimą lietuviai demonstravo trečiajame kėlinyje. Tiek gynyboje, tiek puolime sėkmingai žaidę Lietuvos krepšininkai kelis kartus įgijo 20 taškų pranašumą (67:47). Vis dėlto Lietuvos rinktinės treneriui Dainiui Adomaičiui leidus ilgiau pažaisti atsarginiams, skirtumas ėmė tirpti. Ketvirtojo kėlinio pradžioje rusai priartėjo iki 8 taškų (63:71). Tuomet tritaškį pataikė Jonas Mačiulis ir lietuviai susigrąžino dviženklę persvarą. Per likusį laiką lietuviai nebepaleido pergalės iš savo rankų ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Lietuvos rinktinei 25 taškus pelnė Domantas Sabonis (13 atk. kam.), 19 – Marius Grigonis, 8 – Mindaugas Kuzminskas, 7 – Paulius Jankūnas, po 5 – Edgaras Ulanovas, Rokas Giedraitis, Lukas Lekavičius ir Arnas Butkevičius, 4 – Mantas Kalnietis, 3 – Jonas Mačiulis, 2 – Renaldas Seibutis.

Rusijos komandoje 15 taškų surinko Andrejus Zubkovas, 11 – Vitalijus Fridzonas, 10 – Grigorijus Motovilovas.

Pirmajame turnyro mače lietuviai 87:46 sutriuškino suomius.

Kitas draugiškas rungtynes Lietuvos rinktinė žais jau turnyre Pietų Korėjoje. Rugpjūčio 24-27 dienomis lietuviai išmėgins jėgas su Pietų Korėjos, Čekijos ir Angolos komandomis.