Lietuvos jauniai užsitikrino vietą ketvirtfinalyje

Lietuvos jaunių (U-18) rinktinė įveikė Izraelio krepšininkus ir pateko į Senojo žemyno pirmenybių ketvirtfinalį.

Lietuviai pergalę šventė po pratęsimo 94:88 (18:18, 16:18, 14:26, 28:14, 18:12).

Du kėlinius vyko atkakli kova, tačiau izraeliečiai nutolo trečiajame ketvirtyje (15:0). Dar ketvirto kėlinio pradžioje lietuvių deficitas siekė 15 taškų (50:65).

Tačiau tuomet sėkmingą atkarpą (14:0) sužaidė lietuviai.

Likus keliolikai sekundžių lietuviai perėmė kamuolį, o į priekį pabėgęs Arnoldas Kulboka dėjimu išlygino rezultatą (76:76).

Izraelio rinktinės paskutiniam išpuoliui liko 13,2 sek., kuriomis varžovai nepasinaudojo – net neatakavo į krepšį.

Pratęsimo metu žingsniu priekyje buvo lietuviai. Arnas Velička baigiantis atakai pataikė įspūdingą tritaškį ir lietuviai tapo nepavejami (90:83).

Pražangomis bandę gelbėtis Izraelio krepšininkai galiausiai pralaimėjo.

Lietuva: Arnoldas Kulboka 25 (10 atk. kam.), Tadas Sedekerskis 17 (0/5 trit., 15 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kld.), Arnas Velička 15 (6 rez. perd.), Gytis Masiulis 14, Ignas Sargiūnas 7.

Izraelis: Y. Zoosmanas 17 (17 atk. kam.), Y. Rabinowitzas (3/12 trit.) ir T. Sapiras po 15, M. Moshkovitzas 14, G.Beni 11.