Lietuvių pasiruošimo finišas: D. Maskoliūno eksperimentas ir sutriuškinta Dominika

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai užbaigė pasiruošimą Tokijo olimpinių žaidynių atrankai.

Darius Maskoliūnas eksperimentavo su rotacija žaisdamas mažu penketu, o jo auklėtiniai „Žalgirio“ arenoje be didesnio vargo 95:69 (25:22, 20:13, 28:17, 22:17) nugalėjo dominikiečius, prieš kuriuos pirmajame tarpusavio mače birželio 18-ąją taip pat pasiekė pergalę (95:65).

Pasiruošimo cikle lietuviai iškovojo tris pergales – dukart įveikta Dominikos Respublika ir sykį – Rusijos komanda (78:61).

Jonas Valančiūnas ant parketo praleido vos 11,5 minutės, o likusį laiką lietuviai žaidė centro pozicijoje išbandydami 207 cm ūgio Gytį Masiulį ir 208 cm ūgio Regimantą Miniotą, kurie dažniausiai žaidžia sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje.

Ketvirtoje pozicijoje žaidė Eimantas Bendžius, Mindaugas Kuzminskas ir Tadas Sedekerkis – tokia rotacija leido D. Maskoliūno auklėtiniams naudoti „switch all“ gynybą, kuomet visi gali keistis ginamaisiais.

G. Masiulis per 16 minučių pelnė 10 taškų, atkovojo bei prarado po 2 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

R. Miniotas per 16,5 minutės taškais nepasižymėjo (0/1 dvit.), tačiau atkovojo 6 kamuolius.

Pirmajame kėlinyje 11 iš 12 savo taškų pelnęs J. Valančiūnas taip pat pridėjo 3 atkovotus kamuolius, 3 klaidas ir bloką.

Mačą, vedami J. Valančiūno, lietuviai pradėjo 7 taškais be atsako, tačiau svečiai iš Pietų Amerikos į tai atsakė galinga atkarpa 19:7 bei po Jonathano Araujo 5 taškų paeiliui pabėgo į priekį (19:14).

Iš letargo miego pabudę mūsiškiai pirmojo kėlinio pabaigoje pradėjo atkarpą, kuri išaugo iki 20:6 ir po G. Masiulio dvitaškio antrajame kėlinyje įgijo 9 taškų pranašumą (34:35), kurį išlaikė iki pat ilgosios pertraukos (45:35).

Trečiąjį kėlinį Lietuvos krepšininkai pradėjo spurtu 12:6 ir vedami 7 taškų atkarpą sužaidusio Luko Lekavičiaus įgijo 16 taškų pranašumą (47:31).

Po pertraukos lietuviams atsirišo tolimi metimai, per trečiąjį ketvirtį du iš jų smeigė Tomas Dimša, po vieną – Rokas Jokubaitis, Mantas Kalnietis ir L. Lekavičius bei po 30 minučių mūsiškiai turėjo 21 taško pranašumą (73:52).

Lemiamas ketvirtis tapo formalumu: mūsiškiai padidino persvarą iki 29 taškų (92:63) bei iškovojo lengvą pergalę.

Lietuviams šiame mače koją vėl kišo klaidos, D. Maskoliūno auklėtiniai 21 kartą prarado kamuolį. Lyginant su pirmuoju maču prieš dominikiečius, suklysta 7 kartais dažniau.

Pergalingame mače lietuviai realizavo 18 iš 22 dvitaškių (81 proc.) ir 9 iš 23 tritaškių (29 proc.).

Vienas rezultatyviausių nugalėtojų gretose buvo T. Dimša, kuris per 16 minučių surinko 13 taškų (1/1 dvit., 3/3 trit., 2/2 baud.), 1 atkovotą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus, klaidą ir 3 išprovokuotas pražangas.

L. Lekavičius pridėjo 13 taškų per 13 minučių.

Sėkmingesnį mačą taip pat sužaidė Rokas Giedraitis, kuris per 20 minučių surinko 9 taškus (1/4 trit., 6/6 baud.), 2 atkovotus bei 3 perimtus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir klaidą.

„Vertinu pozityviai, – apie rinktinės demonstruotą žaidimą sakė R. Giedraitis. – Stipriai dirbame ir ruošiamės, susižaidimas gerėja. Reikia tikėtis geriausio.“

Paklaustas, ar pakaks pasiruošimo etape turėto laiko, R. Giedraitis teigė, kad reikia tikėtis geriausio.

„Tikėkimės, kad pakaks. Kaip bus, pamatysime, dar turime laiko. Turėsime papildomas keturias treniruotes, tai pasiruošime papildomai ir reikia tikėtis geriausio“, – pridėjo R. Giedraitis.

Šio vakaro susitikimui Lietuvos rinktinės treneriai neregistravo Domanto Sabonio ir Mariaus Grigonio.

Dominikiečiai dėl olimpinio kelialapio varžysis Serbijos sostinėje Belgrade ir A grupėje susikaus su Filipinais bei šeimininkais serbais.

Tuo metu lietuviai savo dėl olimpiados kovos birželio 29 – liepos 4 dienomis Kaune. Mūsiškiai grupių etape susitiks su Venesuela ir Pietų Korėja.

Lietuva: Tomas Dimša (3/3 trit.) ir Lukas Lekavičius po 13, Jonas Valančiūnas 12 (11,5 min.), Rokas Jokubaitis 11, Gytis Masiulis 10, Rokas Giedraitis ir Mantas Kalnietis (9 rez. perd., 5 kl.) po 9, Eimantas Bendžius ir Tadas Sedekerskis po 6.

Dominikos Respublika: Jonathanas Araujo 15, Angelis Nunezas 10, Gelvis Solano 9 (4/11 dvit.).

Povilas

Povilas portretas
Gera rinktinė . Krenta į akis , kad labai stengiamės viską padaryti per J.V. , kuris ...ir eina tik "į krepšį". Bet prieš jį bus "sustiprintos gynybos pajėgos", tad ar ne geriau organizuoti ...jo perdavimus kitiems , laisviems...Tą pasiruošime jau parodė ir pagrindiniai mūsų konkurentai, Slovėnija, kur Dončičius labiau dalinosi , nei pats laidė...

Anonimas

Anonimas portretas
jai dominyka patvarkem tai lygiu daugiau nera

kaunietis

kaunietis portretas
Neblogai atrodo rinktinė. Patinka , jog pelno nemažai taškų, tame tarpe daug jų įmetama po greitų atakų... Nepatinka, kai vienas iš geriausių metikų, daro labai daug broko-klaidų. "Lipa į medį", įsiveržęs į baudos aikštelę bei neradęs momento mesti į krepšį, meta kamuolį belekur, gindamasis daug "kabinėjasi" prie stovinčių priešininko žaidėjų , gauna baudą ir...stebisi "už ką"?... Šiam lyderiui tikrai reikia dažniau pasižiūrėti žaistų rungtynių video ir būti ...protingesniu aikštelėje, nes visi jo pelnomi taškai, praranda vertę po klaidų...Dar, mažiau "žvairuok" į teisėjus, nes jie prie gerai besiginančio ar ...mažiau "artisto" puolime, nesikabinėja...