Lengvas pasivaikščiojimas: Lietuva – Naujoji Zelandija 88:58

Trečiadienio vakarą Klaipėdos „Švyturio“ arenoje Lietuvos krepšinio rinktinė rungtynėmis su Naujosios Zelandijos ekipa pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą prieš Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Lietuviai iškovojo įspūdingą pergalę - 88:58 (28:12, 21:21, 17:14, 22:11).

Rungtynės

Pirmasis kėlinys.  Lietuvos rinktinė žaidė toli gražu ne stipriausios sudėties, nes kol kas su komanda yra tik 12 kandidatų. Mačas prasidėjo taikliu Mindaugo Girdžiūno tritaškiu. 3 min. po Ado Juškevičiaus tolimo metimo mūsų krepšininkai pirmavo 6:0.

Tačiau Naujosios Zelandijos krepšininkų tokia pradžia neišmušė iš vėžių. 4 min. Everardas Bartlettas tritaškiu rezultatą išlygino - 8:8.

6 min. Jono Kazlausko auklėtiniai pirmavo 13:10.

7 min. tritaškį švystelėjo M. Girdžiūnas, ir Lietuvos rinktinė įgijo 8 taškų persvarą - 18:10.

8 min. aikštės šeimininkai pirmavo 20:12.

9 min. Lietuvos rinktinės debiutantas Marius Grigonis tolimu šūviu mūsiškių persvarą padidino iki 13 taškų - 25:12.

10 min. M.Grigonis dar kartą pasižymėjo iš toli - 28:12.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai. Jis spurtavo net 7:0, ir 12 min. sumažino atsilikimą iki 9 taškų - 28:19.

13 min. lietuviai pirmavo 30:20.

14 min. Mindaugas Kuzminskas smeigė tritaškį - 33:20.

16 min. Lietuvos krepšininkai turėjo 10 taškų persvarą - 37:27.

17 min. po M.Girdžiūno dvitaškio komandas skyrė 13 taškų - 42:29.

20 min. po vieno taiklaus Edgaro Ulanovo baudos metimo lietuviai pirmavo 18 taškų persvara - 49:31.

Komandos išėjo ilsėtis Lietuvos rinktinei pirmaujant 49:33.

Trečiasis kėlinys. Trečiąjį kėlinį geriau pradėjo Naujosios Zelandijos atstovai. Jie laimėjo atkarpą 7:2, ir 23 min. sumažino atsilikimą iki 11 taškų - 51:40.

24 min. tritaškį pelnė lietuviai - 54:40.

26 min. E.Ulanovas lietuvių persvarą padidino iki 16 taškų - 58:42.

27 min. po A.Juškevičiaus dvitaškio ekipas skyrė 17 taškų - 61:44.

30 min. Deividas Gailius tolimu šūviu mūsų ekipos persvarą padidino iki rekordinės - 19 taškų - persvaros (66:47).

Ketvirtasis kėlinys. 32 min. Robertas Javtokas aikštės šeimininkų persvarą padidino net iki 22 taškų - 73:51.

Vėliau J.Kazlausko auklėtiniai dar labiau didino savo pranašumą, o rungtynes laimėjo net 30 taškų persvara - 88:58.

Rezultatyviausi

Lietuvos rinktinė: Mindaugas Girdžiūnas ir Edgaras Ulanovas po 16, Mindaugas Kuzminskas 12, Marius Grigonis 11, Antanas Kavaliauskas 9, Deividas Gailius 8.

Naujosios Zelandijos rinktinė: Tai Websteris 16, Tomas Abercrombie 14, Icaac Fotu 8, Mika Vukona 7.