„Lietkabelis“ tik paskutinėmis sekundėmis palaužė „Pieno žvaigždes“

Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“, išvykoje 72:70 (11:18, 23:17, 19:18, 19:17) palaužęs Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

„Pieno žvaigždės“ geriau pradėjo rungtynes (18:9). Panevėžiečiai iki didžiosios pertraukos nespėjo pavyti varžovų, bet sumažino atsilikimą iki minimumo (35:34).

Trečiajame kėlinyje virė kova taškas į tašką, o apčiuopiamą persvarą „Lietkabelis“ įgijo ketvirto kėlinio pradžioje (53:61), kai spurtavo 7:0.

„Pieno žvaigždės“ į tai atsakė laimėdamos atkarpą 9:0 (iš toli pataikė Osvaldas Olisevičius ir Justas Tamulis) bei išlygino rezultatą (61:61).

Vis dėlto likusias keturias minutes sėkmingiau sužaidė „Lietkabelis“.

„Pieno žvaigždės“ turėjo gerą progą išplėšti pratęsimą, kai G.Leonavičius suklydo aikštės viduryje, o laisvas iš toli krepšį atakavo O.Olisevičius. Tačiau vienas pasvaliečių lyderių prametė laisvas iš toli ir paliko skirtumą 68:71.

Netrukus šeimininkams atiteko ir paskutinio metimo teisė. Bet „Lietkabelis“ naudojosi pražangų taktika ir neleido „Pieno žvaigždėms“ atakuoti iš toli.

D.Low likus 5,1 sek. švelnino atsilikimą iki 80:81. G.Leonavičius likus 5 sek. prametė antrąją baudą, o desperatiškas S.Babrausko šūvis iš vidurio aikštės tikslo nepasiekė.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidė Darjušas Lavrinovičius. Dėl nugaros skausmų sezono pradžią praleidęs „Lietkabelio“ vidurio puolėjas per 11 minučių pelnė 10 taškų. Iki mačo Pasvalyje brolio vidurkis tebuvo 2,5 taško.

Sezono rezultatyvumo rekordą pakartojo Steonas Babrauskas, pelnęs 21 tašką. Tiesa, „Pieno žvaigždžių“ kapitonas svarbiu metu pataikė tik kas antrą baudą (6/10 baud.).

„Lietkabelis“ šventė 10-ąją pergalę 13-ose LKL rungtynėse, kai pasvaliečiai turi perpus mažiau.

„Lietkabelis“: B.Madgenas 16, K.Lavrinovičius 13, D.Lavrinovičius 10, G.Leonavičius 9.

„Pieno žvaigždės“: S.Babrauskas 21, D.Low 14 (7 rez. perd., 5/15 met.), O.Olisevičius 12, A.Agafonovas 10.