Lemiamu metu nepalūžę JSK krepšininkai išsivežė pergalę iš Vilniaus

Įspūdingą pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo Jonavos JSK (5-13) krepšininkai Vilniuje 88:83 (33:20, 21:19, 19:25, 15:19) įveikę vieną pirmenybių lyderių „Perlo“ (11-8) klubą.

Rungtynes Vilniuje JSK pradėjo šešiais Tomo Milinsko taškais bei Raimundo Žuklevičiaus ir Justo Vazalio tritaškiais – 14:7 (4 min). Jonaviečiai nemažino apsukų puolime – sėkmingai į žaidimą įsiliejo Karolis Šarukas 20:12 (7 min). Netrukus savo įspūdingą pasirodymą, trukusį iki ketvirčio pabaigos, pradėjo Lukas Grabauskas, surinkęs 13 taškų, ir sukrovęs JSK tvirtą persvarą – 33:20.

Antrojo ketvirčio pradžioje po trijų L.Grabausko taškų ekipas skyrė rekordinis skirtumas 37:21 (11 min). Tiesa, po šio epizodo rungtynių tempas sulėtėjo, o „Perlas“ kiek sumažino atsilikimą 41:30 (15 min). JSK atkuto puolime ir bendromis pastangomis antroje antrojo kėlinio dalyje sugebėjo ne tik stabilizuoti situaciją, bet ir kiek padidinti persvarą 54:39.

Po didžiosios pertraukos pusę trečiojo kėlinio JSK išlaikė saugų pranašumą 62:48. Domanto Vilio ir Arno Beručkos vedamas „Perlas“ įjungė aukštesnę pavarą ir grėsmingai priartėjo 68:64 (29 min). Per likusią minutę JSK pelnė penkis taškus be atsako ir pataisė savo situaciją 73:64.

Ričardo Verbicko taškai nerezultatyvioje lemiamo kėlinio atkarpoje leido svečiams nutolti 77:66 (34 min). Aistis Pilauskas ir Lukas Kvedaravičius dar sykį priartino „Perlą“ prie JSK 77:74 (37 min). Netrukus užstrigęs JSK puolimas atsigavo ir taikliai baudų metimus realizavę jonaviečiai išlaikė pergalę savo rankose 88:83.

Jonavos JSK: Lukas Grabauskas 18 taškų, Karolis Šarukas 16, Tomas Milinskas 13, Raimundas Žuklevičius 12, Justas Vazalis 10, Mintautas Bulanovas 7, Evaldas Aniulis 5, Ričardas Verbickas 4, Arvydas Kačinas 3.

Vilniaus „Perlas“: Margiris Normantas 16 taškų, Domantas Pipiras 14, Lukas Kvedaravičius 12, Arnas Beručka 10.