Per krepšinio rungtynes sulaikytam lietuviui skirta bauda

Per Lietuvos ir Nigerijos vyrų krepšinio rinktinių rungtynes Londono olimpinėse žaidynėse sulaikytam Lietuvos piliečiui vietos teismas trečiadienį skyrė baudą dėl rasinės neapykantos veiksmų, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

„Bauda skirta dėl įžeidžiamo elgesio už tai, kad skleidė beždžionės garsus, atliko nacistinius rankų judesius ir kitus rasinės neapykantos veiksmus“, -BNS sakė ministerijos atstovas Mindaugas Lašas.

Pasak diplomato, Lietuvos pilietis paleistas teismo salėje. URM atstovas atsisakė įvardyti, kokio dydžio bauda skirta lietuviui.

Naujienų portalas delfi.lt pranešė, kad antradienį per rungtynes tarp Lietuvos ir Nigerijos krepšinio rinktinių policininkai sulaikė lietuvį P. L., kuris tiesiai iš olimpinės arenos buvo išvežtas į nuovadą. Anot incidento vietoje buvusių kitų Lietuvos aistruolių, fanas suimtas už tai, kad plojo aukštai iškėlęs rankas, o pareigūnams pasirodė, jog vyriškis demonstravo nacistinį pasisveikinimo gestą.

„Jis tik plojo ir daugiau nieko nedarė. Bet policininkai pareiškė, kad jis įžeidinėjo mūsiškių juodaodžius varžovus rasistiniais gestais, ir jį išsivežė“, - portalui sakė vienas iš Londone Lietuvos rinktinę palaikančių aistruolių Tomas.

Keliomis dienomis anksčiau britų žiniasklaida paskelbė nuotrauką iš rungtynių tarp Lietuvos ir Argentinos. Joje matyti ranką į viršų iškėlęs lietuvių aistruolis, šalia stovint juodaodžiams prižiūrėtojams. Kai kurie stebėtojai tai įvertino kaip nacistinio pasisveikinimo gestą.Komentarai 13 Rašyti komentarą

FASHISTAI UK TEISIAMI

FASHISTAI UK TEISIAMI portretas
KADA MES LIETUVOJE PRADESIM TEISTI KOMUNISTUS ?

nieko

nieko portretas
tas žmogus nepadarė, betgi reikia parodyti, kad policija dirba. Ar yra užfiksuoti to sirgaliaus gestai? Ir kokia tai yra fašistinė simbolika?

peleda

peleda portretas
Pailses ''erelis'' narvely...

Pikasas

Pikasas portretas
Treneriai ir sportininkai jaučia, kaip reikia žaisti su prancūzais. Taip nutiko, kad A pogrupyje tenka rungtis su afrikiečiais (Tuniso rinkt.), afroamerikiečiais (Nigerijos ir JAV rinktinių pagrindas), afroeuropiečiais (Prancūzijos rinktinės pagrindas). Turėjo lietuviai kovą su ispanų prokilmės amerikiečiais. Tą kartą nepavyko, nes jiems sekėsi viskas. Tai jau praeitis. Antrą kartą toks mačas, manau, nepasikartotų. Žaisdami su prancūzais argentiniečiai atrodė jau tik kaip savo šešėlis. Metimus su lietuviais iššaudė... Toni Parkeris - "kietas riešutėlis". Jam akinukai trukdo, tad jis ėmėsi savo gan įprastos taktikos - mesti daug baudų. Jis ne tik aukštos klasės žaidėjas, bet ir artistas aikštelėje. Mačiau jo žaistus mačus šių metų NBA konferencijos finale. Man jo prasiveržimai primena makedoniečio Bo Mc Calebo "fintus" veržiantis individualiai po krepšiu. Nutaiko neplatų plyšį tarp gynėjų ir neria į vieną atsitrenkdamas. Paskeryčioja rankomis ir gauna mesti baudas arba vieną papildomą... Jei bus bandoma pristabdyti jau įsibėgėjusį T. Parkerį, bus per vėlu. Stabdyti jį galima... nestabdant , o griūnant nuo jo judesio į šoną ne mažiau vaidinant negu tą daro jis pats. Nesakau, kad teisėjai norės tiksliai atsirinkti, kas pasirodė gudresnis:), nes Toni - krepšinio "dievukas", bet visgi pabandyti, manau, verta. Kai stoja Tonis mesti baudas - jis vėl - karalius. Akinukus pasikelia ir tekit... Per mačą su argentiniečiais labai keistai atrodė, kai mūsų pripažinti snaiperiai blaškėsi laisvi prie tritaškio linijos, o pasiblaškę lipdavo po krepšiu į medį kur laukdavo aukštų vyrų rankos. Peršokti aukščiu prancūzus gali būti dar sunkiau. Ne ką drąsiau elgtąsi ir mače su Nigerija. Gal jau laikas baigti "drebinti kinkas" M.Kalniečiui, Seibučiui ir kitiems snaiperiams. Žinom, ką jie gali. Metimo trajektorija pas Mantą susiformavo jau normalaus aukščio, bet metimai, ypač pirmi - "per ilgi". Mandražas, kurio neturi likti... Sėkmė neturėtų šį kartą aplenkti. Jos dažnai irgi prisireikia... Tad laikykim trijų pirštų kombinacijas kišenėse. Gal padės... Bent jau nenubaus...
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių