Komandos, kurios sudrebino NBA vasaros turgų (top 5)

Krepšinio naujienų portalas „Tritaškis.lt“ tęsia rubriką „Už Atlanto“. Šioje rubrikoje nagrinėjamos svarbiausios stipriausios planetos krepšinio lygos (NBA) bei amerikietiško krepšinio aktualijos JAV žurnalistų akimis.

Visi geidžiamiausi šio tarpsezonio laisvieji agentai jau yra pasirašę kontraktus, todėl šių klubų vadovams telieka ramiai laukti treniruočių stovyklos pradžios. Žinoma, kitos komandos dar sudarys vieną ar kitą sutartį, galbūt atliks mainus, bet veikiausiai ne šios penkios ekipos.

Remdamiesi ESPN žurnalisto Amino Elhassano straipsniu, pateikiame penkias labiausiai patobulėjusias šio tarpsezonio NBA komandas.

1) Los Andželo „Clippers“

Pratęsė sutartį su Chrisu Paulu: įvertinti „Clippers“ pirmąja vieta buvo nesudėtingas dalykas. Tarp visų komandų, kurių tarpsezonis buvo sėkmingas, „Clippers“ rizikavo labiausiai. Ji galėjo prarasti vieną iš geriausių lygos įžaidėjų. Dabar, išlaikiusi Ch.Paulą, Los Andželo komanda turi ir ateityje aplink jį burti gerus krepšininkus, jog galėtų išlaikyti atletą laimingu ir pretenduoti į čempionų titulą.

Naujas trenerių štabas: be abejonės, Doc Riverso atvykimas buvo pagrindinė priežastis, kodėl komandoje liko Ch.Paulas. Šis krepšinio specialistas įneš čempionišką mentalitetą. D.Riversas yra kitoks treneris, negu Vinny Del Negro ir jo žodžių krepšininkai rūbinėje klausys. Be to, D.Riverso asistentu tapo Alvinas Gentry, praeityje dirbęs Fynikso „Suns“ vyriausiuoju treneriu. Šis amerikietis įneš taip reikalingo įvairumo puolime.

J.J.Redicko ir Jaredo Dudley atvykimas: abu krepšininkai gali pataikyti iš toli, o ypač J.J.Redickas. Tai padės „Clippers“ lyderių tandemui Ch.Paului ir Blake'ui Griffinui lengviau atlikti derinį „du prieš du“. Taipogi puolėjas galės lengviau atsipūsti, norėdamas priimti kamuolį baudos aikštelėje, kadangi aikštėje būnant J.J.Redickui ar J.Dudley, ekipos ne itin norės palikti juos laisvus prie trijų taškų zonos. Nereiktų pamiršti ir įžaidėjo Darreno Collisono, kuris galbūt nėra toks atletiškas kaip Ericas Bledsoe, tačiau turėtų geriau atlikti atakų organizatoriaus funkcijas.

Sutarties pratęsimas su Mattu Barnesu: šis puolėjas buvo viena iš „Clippers“ sėkmės priežasčių. Atletas nevengia „kieto“ bei kontaktinio žaidimo ir puikiai aria gynyboje. Sutarties pratęsimas reiškia, kad ekipos gynyba tikrai nesusilpnės.

2) Hiustono „Rockets“

Dwighto Howardo priviliojimas: ilgi metai kaupto turto ir atsargus elgesys su algų „kepure“ galiausiai atsipirko. Hiustono klubas dabar gali grįžti tarp elitinių NBA komandų. Kartu su kylančia žvaigžde Jamesu Hardenu, D.Howardas turėtų sudaryti pražūtingą tandemą. „Rockets“ gretose vidurio puolėjas turėtų puikiai pritapti ir pasisemti patirties iš trenerio ir buvusio lygos žaidėjo Kevino McHale'o.

Branduolio išsaugojimas: kartais geriausi sandoriai yra tie, kurie nebuvo įvykdyti. „Rockets“ sugebėjo prisivilioti geidžiamiausią lygos krepšininką, neatiduodama nieko iš savo jaunų talentų rezervo – J.Hardeno, Chandlerio Parsonso ar Omero Ašiko. Dabar šis klubas turi ilgą atsarginių žaidėjų suolelį ir nemenką pasirinkimą.

Francisco Garcia išsaugojimas: nors atkrintamosiose „Rockets“ pralaimėjo Oklahomos „Thunder“, bet F.Garcia žaidimas, žvelgiant į prastą reguliarajame sezone, buvo sėkmingas. 45 procentų taiklumu tritaškius metęs puolėjas ganėtinai gerai gynyboje stabdė Keviną Durantą.

Royce'o White'o atsikratymas: praėjusio sezono metu taip ir nežaidęs talentingas, tačiau įnoringas ir problematiškas krepšininkas mainų būdu išvyko į Filadelfijos „76ers“. Aišku, „Rockets“ tam turėjo paaukoti nemažą pinigų sumą ir teises į perspektyvų Furkaną Aldemirą, tačiau dabar atmosfera komandoje bus kur kas geresnė.

3) Oklando „Warriors“

Andre Iguodalos įsigijimas: nors šis klubas taip pat norėjo D.Howardo, tačiau A.Iguodalos atvykimas – ne ką prastesnis įsigijimas. Maža to, „Warriors“ susitarė su Denverio „Nuggets“ klubu, kad šie sudarytų sutartį su puolėju ir šis iškart mainų būdu persikeltų į Oklandą. Tai padėjo neviršyti algų „kepurėje“ numatytos sumos.

Su šio krepšininko atvykimu ne tik pagerės komandos gynyba, bet ir geriau gintis turėtų pradėti „Warriors“ jaunieji talentai – Harrisonas Barnesas ir Klay'us Thompsonas.

Pagerėjęs atsarginių žaidėjų suolelis: komanda sukirto rankomis su: atsarginiu įžaidėju Toney Douglasu, kuris puikiai žaidžia vienas prieš vieną ir yra geras tritaškių metikas, puolėju Mareese'u Speightsu, galinčiu sėkmingai žaisti puolime ir gynyboje bei veteranu Jermaine'o O'Nealu. Šis krepšininkas turi sukaupęs nemažą patirties bagažą ir bus naudingas ne tik aikštėje. Aišku, „Warriors“ paleido Jarrettą Jacką ir Carlą Landry, bet jų išsaugojimas jiems būtų kainavęs nemažus pinigus.

4) Bruklino „Nets“

Mainais gavo Keviną Garnettą, Paulą Pierce'ą, Jasoną Terry: šie mainai buvo puikūs Bruklino klubui. Jie ne tik atsikratė nelogiško Geraldo Wallace'o kontrakto, bet ir iškeitė nereikalingus žaidėjus. Po mainų į „Nets“ atvyko trys čempioniškos patirties turintys veteranai, kurie pakeis atmosferą komandos rūbinėje. Aišku, tai dar ir kainavo tris naujokų biržos šaukimus, tačiau tokią kainą reikėjo sumokėti, norint pasiekti gerų rezultatų.

Andrėjaus Kirilenkos įsigijimas: tai buvo vienas iš svarbiausių sandorių šią vasarą. „Nets“ pridėjo aukštą, universalų, gerai gynyboje žaidžiantį krepšininką. Rusas sugeba įžaisti kamuolį ar atlikti rezultatyvų perdavimą ir gerokai sustiprins komandos atsarginių žaidėjų suolą. Kuomet kitos komandos tai vadina nesąžiningu susitarimu, gali suprasti, kad eini tinkama linkme.

Sutarties pratęsimas su Andray Blatche: regis, kad problematiškas šio žaidėjo charakteris dingo. Sėkmingai praėjusio sezono metu pasirodęs puolėjas sutiko pratęsti sutartį su klubu, nors uždirbs tik kelis milijonus. Tai protingas sprendimas „Nets“, nepermokant šiam krepšininkui.

Masono Plumlee pašaukimas: „Nets“ sudėtyje tiesiog reikia jauno talento, o po iškeistų biržos šaukimo to dar teks gerokai palukėti. Bet šios vasaros metu pasirinktas M.Plumlee vasaros lygoje atrodo neblogai – yra atletiškas aukštaūgis, mokantis žaisti „du prieš du“ ir galintis galingai užbaigti atakas.

5) Klyvlendo „Cavaliers“

Andrew Bynumo įsigijimas: rizika, kuri gali pasiteisinti su kaupu. Patekimas į atkrintamąsias gali gerokai priklausyti nuo šio aukštaūgio sveikatos būklės. Praėjusio sezono metu atvykęs į Filadelfiją vidurio puolėjas su „76ers“ turėjo sudaryti maksimalios vertės sutartį, bet tai neįvyko. „Cavaliers“ su krepšininku susitarė dėl dviejų metų 24 milijonų JAV dolerių sutarties. Įdomu tai, kad pirmaisiais metais garantuoti yra tik 6 mln. JAV dolerių, o po sezono komanda galės rinktis – pratęsti kontraktą dar metams ar jį nutraukti.

Anthony Bennetto ir Sergejaus Karasiovo pašaukimas biržoje: A.Bennettas kol kas yra traumuotas, todėl negalėjome pažiūrėti, kaip šis vyrukas atrodys vasaros lygoje. Šis krepšininkas gali žaisti tiek arčiau krepšio, tiek prie trijų taškų zonos, kas gali paskatinti ekipos vadovus iškeisti Tristaną Thompsoną.

Pašaukti S.Karasiovą buvo puikus pasirinkimas. Aukštas, kairiarankis puolėjas, galintis pataikyti iš bet kur. Kol kas lieka neaišku, kiek laiko jis stažuosis Europoje ar jau kitą sezoną žais už Atlanto.

Jarretto Jacko atvykimas: mokėti 6,2 mln. JAV dolerių rezerviniam įžaidėjui – pernelyg didelė prabanga, tačiau „Cavaliers“ ją sau gali leisti. Kyrie Irvingas per savo du sezonus Klyvlende dar niekada nebuvo sužaidęs bent 60 rungtynių, todėl J.Jackas bus lyg savotiškas draudimas, jeigu šis įžaidėjas patirtų traumą. Be to, J.Jackas sumažins ekipos žvaigždės žaidimo minučių skaičių, leisdamas jam daugiau laiko atsipūsti. Ateityje galbūt sutarties sudarymas su J.Jacku nebus naudingas dalykas, bet dabar tai solidus papildymas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių