Klaipėdos sporto centro prijungimą prie „Viesulo“ stabdys direktorius?

Klaipėdos sporto reformatoriai toliau dideliais žingsniais žengia į priekį – jau parengtas Klaipėdos sporto centro reorganizacijos projektas. Įstaigą numatoma prijungti prie „Viesulo“ sporto centro, tačiau jau dabar nuogąstaujama, jog toks sprendimas atsidurs teisme.

Lėmė penkios priežastys

Ugdymo ir jaunimo reikalų komiteto nariai vakar, nors ir ilgai svarstė, tokiai reorganizacijai pritarė.

Ją pasiūlė savivaldybės administracija. Anot Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjo Manto Bagočiaus, buvo svarstomi įvairūs variantai – ir šias įstaigas reorganizuoti sujungimo būdu, ir

„Viesulo“ sporto centrą prijungti prie Klaipėdos sporto centro, tačiau pasirinktas esą neskausmingiausias ir efektyviausias variantas.

M.Bagočiaus teigimu, sprendimą siūlyti Klaipėdos sporto centrą prijungti prie „Viesulo“ lėmė penkios pagrindinės priežastys. Po reorganizacijos jame sportuos daugiau vaikų, pigiau kainuoja išlaikyti pastatą, reikės atleisti mažiau administracijos darbuotojų, „Viesulo“ sporto centro teritorijoje yra galimybė vystyti infrastruktūrą.

„Pasirinkimas nebuvo labai lengvas ir ypač kalbant apie personalijas“, - teigė Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Finansiškai nenukentėtų

Klaipėdos sporto centrą prijungus prie „Viesulo“ reikštų, kad įstaigai vadovauti liktų jo direktorius Edmundas Klimas. Klaipėdos sporto centro direktorius Rimantas Vitkus, kuris uostamiesčio sportui atidavė 35 metus ir jam iki pensijos liko vos pusantrų metų, vadovu nebebūtų.

„Su juo kalbėjomės kelis kartus ir nuoširdžiai. Aiškiai pasakiau, kad jis bus „Viesulo“ sporto centro direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už aukšto meistriškumo sportininkų padalinį. Mes juk ir ateityje esame numatę, jog Klaipėdoje turėtų atsirasti tokia atskira įstaiga, kurioje treniruotųsi aukšto meistriškumo klaipėdiečiai sportininkai. R.Vitkus ją ir galėtų padėti įkurti. Finansiškai po reorganizacijos jis taip pat nenukentės“, - tvirtino N.Laužikienė.

Tačiau Klaipėdos mero pavaduotojas Vytautas Čepas teigė, jog R.Vitkus labai nusivylęs ir pagrįstai. „Kai jauną žmogų meta lauk, negaila, nes jam dar viskas prieš akis. Ši situacija – visai kas kita. Jei tave, Nijole, kad nors žemintų, užstočiau krūtine“, - kaip visada žodžių kišenėje neieškojo V.Čepas.

Jis net neabejojo, kad jei Klaipėdos sporto centras bus prijungtas prie „Viesulo“ ir R.Vitkus liks be vadovo pareigų, jis sprendimą skųs teismui.

Išeitinėms – 400 tūkst. litų

„Jei personalijų klausimas sustabdys šį sprendimą, tuomet sustos ir visa reforma“, - pabrėžė N.Laužikienė.

Numatoma, jog po reorganizacijos, jei jai pritars ir miesto taryba, „Viesulo“ sporto centre leistinas pareigybių skaičius bus 118 etatų.

Tai reiškia, jog kai kurie dabar šiuose sporto centruose dirbantys treneriai turės ieškotis kito darbo. Planuojama, jog 46 bus perkelti į naujai steigiamą Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklą, o 15 – į Klaipėdos irklavimo centrą.

Kiti treneriai privalės pereiti dirbti į vadinamąją klubinę sistemą ir išsilaikyti iš sportininko krepšelio algų.

Planuojama, jog atleidžiamų darbuotojų išeitinėms kompensacijoms reikės beveik 400 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anikė

Anikė portretas
Ponai Vyt.Čepas ir N.Laužikienė moka laužyti...Tik nieko naujo neišranda -trūksta padorumo, garbės ir meilės artimui.Pamatė "kažką" Estijoje, neįsigilinę nori perkelti į Klaipėdą.Reforma dėl reformos niekam nenaudinga, gal tik patiems "reformatoriams".

Le bronius

Le bronius portretas
Nesvarbu kas kaip atsiliepia ir rašo apie šį veikėją,socdemai ir ko saviškio bėdoj nepaliks.

O

O portretas
ar ne apie šitą Vitkų rašo puslapyje KGB veikla Lietuvoje? Kas žinot ?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių