Klaipėdoje žalgiriečiai laimėjo draugiškas rungtynes

Nuo savaitės pradžios Kauno „Žalgirio“ komanda dirba treniruočių stovykloje pajūryje. Nenorėdami išsimušti iš varžybų ritmo kauniečiai penktadienį į aikštelę išbėgo ne tik treniruotis, bet ir sužaisti draugiškas rungtynes su Ventspilio „Ventspils“ ekipa.

Klaipėdoje vykusį susitikimą rezultatu 91:72 (27:14, 19:18, 25:20, 20:20) laimėjo žalgiriečiai.

Mačą „Žalgiris“ pradėjo tradiciniu starto penketu ir iškart varžovus pasiuntė į nokdauną, kai pirmąsias atakas dėjimais užbaigė Eurelijus Žukauskas ir Mantas Kalnietis (po to paties E.Žukausko perdavimo sugavęs kamuolį ore). Žalgiriečiai greitai įgijo dviženklį pranašumą (15:4, 21:7), o varžovams priartėti neleido nuo suolelio pakilęs Povilas Butkevičius, iš karto pelnęs 6 taškus. Po dešimties minučių žaidimo - 27:14.

Antrajame kėlinyje kauniečiai išlaikė dviženklę persvarą, tačiau padidinus skirtumą iki 15 taškų, „Ventspils“ krepšininkai sumažindavo jį iki dešimties. Įpusėjus rungtynėms „Žalgiris“ pirmavo 46:32, o taškus Kauno komandai buvo pelnę šie žaidėjai: P.Jankūnas 12 (8/8 baud.), J.Mačiulis 11 (4/4 baud.), P.Butkevičius 8 (4/4 dvit.), M.Kalnietis 5, A.Milaknis 5, E.Žukauskas 3, T.Klimavičius 2.

Trečiajame rungtynių ketvirtyje žalgiriečiai ir toliau diktavo savo sąlygas. Aikštelėje pasirodė pirmoje mačo pusėje nežaidę Šarūnas Vasiliauskas bei Darius Šilinskis ir iš karto atidarė savo taškų sąskaitas. Didžiausias skirtumas buvo pasiekęs 21 taško ribą (67:46), o po trijų kėlinių pirmauta 71:52.

Per paskutines 10 minučių abiejų komandų sudėtyse rungtyniavo mažiau laiko ant parketo praleidžiantys krepšininkai. „Žalgiris“ buvo padidinęs persvarą iki 24 taškų (84:60), tačiau ketvirtąjį kėlinį baigė lygiai (20:20) ir rungtynes laimėjo 91:72.

„Žalgiris“: J.Mačiulis 16 (3 per. kam.), P.Butkevičius 14 (24 min. - daugiausiai komandoje, 7/9 dvit., 6 atk. kam.), P.Jankūnas 14 (10/10 baud., 6 atk. kam.), A.Milaknis 14 (1/1 dvit., 4/4 trit.), T.Klimavičius 9 (3 per. kam.), D.Šalenga 7, M.Kalnietis 5, Š.Vasiliauskas 5, E.Žukauskas 3, D.Šilinskis 2, Ž.Janavičius 2, V.Čižauskas 0.

„Ventspils“: D.Bertans 13, B.King 11, P.Veselovs 9, M.Jurevicus 9.

Šiame straipsnyje: Kauno Žalgiris