Klaipėdoje – šaltas dušas kaunietėms

Kauno „Aistėms-LSMU“ prireiks gerokai paplušėti, kad išvengtų sensacijos Baltijos moterų krepšinio čempionate. Kaunietės turnyro ketvirtfinalyje antradienį netikėtai 74:82 nusileido Klaipėdos „Fortūnos“ ekipai.

Baltijos čempionato reguliariajame sezone Kauno klubas finišavo antras, su 10-čia laimėjimų ir 4 nesėkmėmis nusileisdamas tik Latvijos moterų krepšinio superklubui – Rygos TTT. Latvijos čempionės laimėjo visus 14 mačų. Tuo tarpu šį sezoną susilpnėjusi Klaipėdos ekipa sukrapštė tik 4 pergales ir patyrė 10 nesėkmių. Tarp jų – ir kone triuškinamai pralaimėtos abi akistatos kaunietėms – 56:74 namuose ir 62:82 išvykoje. Nuo pastarojo mačo praėjus vos porai savaičių komandos susitiko dar sykį. Šįkart turnyro ketvirtfinalyje Klaipėdoje.

Atkakliai besiklosčiusios dvikovos likimas sprendėsi paskutinėmis minutėmis. Prasidėjus paskutinei minutei „Fortūna“ pirmavo trapiu 6 taškų skirtumu (78:72). Kaunietės nesėkmingai surengė ataką, o gynėja Agnė Černeckytė įsūdė dvitaškį (80:72). Viešnios mėgino nelikti skolingos ir apsigynė didžiąją atakos dalį, bet paskutinėmis akimirkomis desperatiškai metusias klaipėdietes išgelbėjo „aistės“ Karolinos  Kazočiūnaitės penktoji pražanga. Prie baudų metimo linijos stojusios Linos Mikelevičienės rankos nesudrebėjo – du taiklūs metimai klaipėdiečių pranašumą pavertė dviženkliu – 82:72 bei privertė varžovių trenerį Roką Kondratavičių prašyti minutės pertraukėlės.

Pasitarusios viešnios per likusias 20 sek. sugebėjo rezultatą sušvelninti. Patyrusi gynėja Milda Sauliūtė pataikė iš vidutinio nuotolio, o paskutinis šeimininkių atsakymas tikslo nepasiekė. Finalinė sirena užfiksavo „Fortūnos“ pergalę 82:74.

„Aistėms-LSMU“ daugiausia taškų pelnė: Greta Tamašauskaitė 19 (3/6 trit.), Daugilė Šarauskaitė 17 (8/12 dvit., 13 atk. kam.), Milda Sauliūtė 9. „Fortūnai“: Ligita Tamutytė (8/13 dvit.) ir Lina Mikelevičienė (5/10 dvit.) po 20, Agnė Černeckytė 16 (5/8 dvit.), Andra Gabalytė 15.

Norint patekti į finalo ketverto turnyrą Vilniuje, atsakomajame mače kovo 2 d. Kaune „LSMU-Aistėms“ teks laimėti didesniu nei 8 taškai skirtumu. Ši, kaunietėms gyvybiškai svarbi, dvikova prasidės 15 val. krepšinio mokyklos „Žalgiris“ salėje (Naglio g. 4.).