Klaipėdoje – pirmoji KU pergalė

Klaipėdoje įvykusiame susitikime KU netikėtai rezultatu 115:111 įveikė antrojoje vietoje žengusį LKKA.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie iškart pabėgo į priekį 8:2. Netrukus atsitokėję beveik visus stipriausius krepšininkus savo gretose turėję klaipėdiečiai sumažino atsilikimą iki 7:8, o po M.Mažeikos tritaškio išlygino rezultatą. Po keturių iš eilės D.Vaitelio taškų KU išsiveržė į priekį 18:16. Klaipėdiečiai palengva didino skirtumą ir laimėjo pirmąjį kėlinį 32:24. Per pirmąsias dešimt minučių M.Mažeika pelnė 12 taškų. Klaipėdos komandoje rungtyniavo ir greičiau nei planuota po anginos operacijos atsigavęs neptūnietis R.Trakimas.

Kauniečiai sunkiai skynėsi kelią varžovų krepšio link ir dažnai klydo. Tuo tarpu klaipėdiečiai lengvai didino skirtumą, kuris po antrojo E.Lengvino tritaškio pasiekė dviženklį - 35:24.  Pirmuosius LKKA taškus antrajame kėlinyje pelnė D.Gricius - 38:27. KU į tai atsakė septyniais sausais taškais - 45:27. LKKA ginklų nesudėjo ir spurtavo 13:2. Vis dėlto, „bėgimo" varžybas laimėjo klaipėdiečiai, kurie dominavo atvirame krepšinyje. Paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėmis Po įspūdingo V.Petkaus dėjimo skirtumas išaugo iki 64:43. Per pirmąsias dvidešimt minučių M.Mažeika spėjo surinkti 20 taškų.

Be LKL - oje rungtyniaujančių lyderių A.Milaknio, G.Kurtinaičio, D.Gvezdausko žaidę kauniečiai trečiajame ketvirtyje sumažino atsilikimą iki šešiolikos taškų. Atsipalaidavę šeimininkai ketvirtojo ketvirčio pradžioje leido varžovams sumažinti atsilikimą iki trylikos taškų, tačiau M.Mažeika reikiamu momentu vėl ėmėsi iniciatyvos, pelnė keturis taškus iš eilės ir klaipėdiečiai vėl atitrūko - 91:76, iki rungtynių pabaigos likus septynioms minutėms. Tačiau LKKA vis tiek nepasidavė ir po spurto 9:2 beliko tik aštuonių taškų pranašumas, iki rungtynių pabaigos likus penkioms minutėms. Šeimininkų netaiklių atakų seriją tritaškiu nutraukė V.Petkus - 96:87. LKKA  taip norėjo pergalės, kad po minutės pertraukėlės į aikštelę išbėgo net šeši krepšininkai. Teisėjai paprašė vieną krepšininką palikti aikštelę ir po šio nesusipratimo penkiese likę kauniečiai dar labiau sumažino atsilikimą jau iki 98:92. Netrukus klaipėdiečiai suklydo ir po taiklaus V.Sragauskio baudos metimo rezultatas 98:94. Dar viena šeimininkų klaida ir R.Danys sumažino skirtumą iki 98:96, likus pusantros minutės iki rungtynių pabaigos. KU nesugebėjo taikliai užbaigti net trijų atakų iš eilės, o R.Danys netrukus išlygino rezultatą. Šimtąjį tašką šeimininkams dviem baudos metimais pelnė M.Mažeika - 100:98, bet R.Danys iš po krepšio vėl išlygino rezultatą. Iki rungtynių pabaigos likus 24 - ioms sekundėms, kamuolys buvo šeimininkų rankose, bet visą atakai skirtą laiką kamuolį savo rankose laikė M.Mažeika, kurio perdavimas komandos draugui paskutinėmis sekundėmis buvo netikslus ir po pagrindinio rungtynių laiko lygu - 100:100.

Pratęsimo metu  pirmaujanti komanda keitėsi tris kartus, bet po keturių iš eilės D.Vaitelio taškų rezultatas 105:102. LKKA sugebėjo persverti rezultatą savo naudai o po labai svarbaus V.Sragauskio tritaškio, iki pratęsimo pabaigos likus minutei, LKKA pirmavo 107:111. M.Mažeika atsakė tritaškiu 110:111. LKKA prarado kamuolį ir sukirto M.Mažeikai per rankas, likus 27 sekundes iki rungtynių pabaigos. KU lyderis pataikė abu baudos metimus - 112:111. Netrukus LKKA dar kartą prarado kamuolį, prasižengė, o M.Mažeika pataikė tik vieną baudos metimą - 113:111, likus 13,6 sek. iki pratęsimo pabaigos. Vidurio linijos taisyklę po aktyvios M.Mažeikos gynybos pažeidė K.Normantas ir, likus penkioms sekundėms, LKKA prarado kamuolį. Po minutės pertraukėlės priverstinė LKKA pražanga, tačiau abu baudos metimus M.Valaitis pataikė - 115:111. KU šventė pirmąją pergalę šiame sezone.

„Jei krepšininkai būtų gynęsi, pergalė būtų lengvesnė ir nereikėtų vargti pratęsime. Žaidėjai patikėjo pergale per anksti ir nebesistengė gynyboje" - sunkios pergalės priežastis vardijo KU vyriausiasis treneris M.Mockus.

„Paskutinysis pratęsimo epizodas ir ypač teisėjų sprendimas žemiau kritikos ribų. Kaip gali krepšininkas M.Mažeika daužyti K.Normantui per rankas, stumti jį kūnu, kojomis ir nesusilaukti pražangos?" - kritikos teisėjams negailėjo LKKA vyriausiojo trenerio asistentas A.Čižauskas.

KU: M.Mažeika 42 (37 min., 8/11 2 tšk., 6/10 3 tšk., 5 rez. perd., 7 per. kam), E.Lengvinas 18, V.Petkus 15.

LKKA: R.Danys 36 (36 min., 15/20 2 tšk., 4 per. kam.), K.Normantas 25 (6/17 3 tšk., 6 atk. kam., 7 rez. perd., 5 per. kam., 10 kld.), V.Sragauskis 15.

Šiame straipsnyje: krepšinisKULSKL