Per keturias dienas – dvi triuškinamos pergalės

Kauno „Žalgirio“ jaunimas tęsia pergalingą pasirodymą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate.

Antradienio vakarą jaunieji žalgiriečiai 83:63 savo aikštėje palaužė „Mažeikių“ kolektyvą ir iškovojo antrą triuškinamą pergalę per keturias dienas.

Savaitgalį kauniečiai be skrupulų 86:64 įveikė „Palangos“ ekipą, o praėjus vos keletui dienų nepagailėjo kitos Žemaitijos regiono komandos – mažeikiškių. Tiesa, gan gausiai į „Žalgirio“ treniruočių centrą Petrašiūnuose susirinkę sirgaliai du kėlinius stebėjo itin atkaklią kovą, kurioje net geriau sekėsi svečiams. O ir per likusį laiką labiau patyrę varžovai šeimininkams neleido atsipalaiduoti nė akimirkai.

Ypač svečius motyvavo emocingasis jų treneris Aloizas Rudys. Mažeikiškio paprašytos minutės pertraukėlės virsdavo minispektakliais, kuriuose pagrindinę rolę atlikdavo pats strategas. „Ar jūs šiandien ką nors galite, ar ne? Kas jums yra? Žaidžiate kaip įsimylėję“, - tokios buvo švelniausios vairininko frazės. Tarp jų treneris įterpdavo ir vieną kitą griežtesnį žodį.

Vairininko pastangos nenuėjo veltui. Kurį laiką mažeikiškiai diktavo savo sąlygas. Vedami ne vieną sezoną Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) bei užsienyje rungtyniavusio Ryčio Biliarto svečiai laimėjo pirmąją mačo dalį -36:34. Vis dėlto jaunieji „Žalgirio“ talentai savo žodį tarė po ilgosios pertraukos. Galingas trečiojo kėlinio spurtas 29:10 jiems padėjo atsiplėšti 63 :46. Ketvirtajame kėlinyje mažeikiškiai vėl bandė parodyti nagus, tačiau šeimininkai parodė tvirtą charakterį ir šventė pelnytą pergalę. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė trenerio Tomo Masiulio sūnus Gytis. Taikliarankis puolėjas per 28 min. pelnė 27 taškus, pataikydamas 8 iš 12 dvitaškių, 1 iš 1 tritaškio, 8 iš 8 baudos metimų. 18-metis taip pat atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas, 3 kartus suklydo bei surinko 39 naudingumo balus. Lyderiui puikiai talkino Laurynas Birutis. Vidurio puolėjas, tapęs naudingiausiu praėjusios savaitės NKL krepšininku, antradienį pelnė 16 taškų (7/9 dvitaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 14 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 6 pražangas, blokavo 2 metimus, po 2 sykius suklydo bei prasižengė ir surinko 33 naudingumo balus. Martynas Varnas pridūrė 10 taškų.

„Mažeikių“ gretose R.Biliartas pelnė 19 taškų. Arūnas Mikalauskas įmetė 14 taškų, Kostas Jonuška - 11.

Po 18-os mačų surinkę 8 pergales kauniečiai žengia 4-ojoje vietoje. Mažeikiškiai su 5 laimėjimais ir 12 nesėkmių yra 10-ti tarp 14-os klubų.

Kitas rungtynes „Žalgiris-2“ žais penktadienį, kai savo aikštėje priims vieną lygos lyderių Klaipėdos „Naftą-Uni-Laivitę“. Kita Kauno komanda - KTU (8 pergalės ir 8 pralaimėjimai) Molėtuose egzaminuos lygos autsaiderį „Ežerūną“.