Karaliaus Mindaugo taurė: „Žalgiris“ be vargo sutaršė „Neptūną“ ir žais pusfinalyje

Trečiadienio vakarą Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynes Kaune žaidė vietos "Žalgiris" ir Klaipėdos "Neptūnas". Pergalę 81:58 (23:11, 14:10, 23:18, 21:19) iškovojo žalgiriečiai. Pusfinalyje jie susitiks su Prienų - Birštono "Vytautu".

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. "Žalgiriui" neatstovavo Paulius Jankūnas. Pirmuosius du taškus pelnė "Žalgirio" vidurio puolėjas Antanas Kavaliauskas. Netrukus Martynas Mažeika rezultatą išlygino - 2:2.

4 min. po Leo Westermanno dvitaškio LKL čempionai pirmavo 6:2.

Pirmojo kėlinio viduryje Brockas Motumas aikštės šeimininkų persvarą padidino iki 6 taškų - 8:2.

6 min. po dviejų Kevino Pangoso baudos metimų "Žalgiris" įgijo dviženklę persvarą - 12:2.

Kauno krepšininkai ir toliau didino persvarą - 8 min. jie pirmavo 16:2.

9 min. "Žalgiris" turėjo 16 taškų persvarą - 21:5.

Po pirmojo kėlinio "Žalgiris" pirmavo 23:11.

Antrasis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje intrigos neatsirado. Atvirkščiai, ji visai išblėso, nes kauniečiai laimėjo atkarpą 8:1, ir 14 min. įgijo net 19 taškų persvarą - 31:12.

Antrasis kėlinys vyko labai nerezultatyviai, o komandos išėjo ilsėtis kauniečiams pirmaujant 37:21.

Trečiasis kėlinys. Po pertraukos "Žalgiris" dar labiau padidino persvarą. 26 min. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pirmavo net 24 taškų skirtumu - 54:30. Neseniai net tris legionierius praradęs "Neptūnas" nesugebėjo bent kiek pasipriešinti LKL čempionams.

Po trijų kėlinių Kauno komanda turėjo 21 taško persvarą - 60:39.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtajame kėlinyje "Žalgiris" persvaros nebedidino. 37 min. kauniečiai pirmavo 69:51, o rungtynes laimėjo 81:58.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 11, Augusto Lima ir Brockas Motumas po 9.

„Neptūnas“: Mindaugas Kačinas 15, Mindaugas Girdžiūnas 14, Martynas Mažeika ir Arvydas Šikšnius po 7.

Situacija prieš rungtynes

Šį sezoną komandos LKL čempionate susitiko du kartus. Abejas rungtynes laimėjo žalgiriečiai: 77:67 (Kaune) ir 95:67 (Klaipėdoje).

Šios poros nugalėtojas pusfinalyje rungtyniaus su Prienų-Birštono „Vytautu“.