J.Kazlauskas: svarbiausia, kad sustabdėme B.McCalebbą (interviu)

„Esame labai patenkinti, jog sugebėjome įveikti savo varžovus. Buvo sunki nervų kova. Pastarųjų metų prisiminimai apie tarpusavio dvikovas taip pat pridėjo papildomo jaudulio."

„Esame labai patenkinti, jog sugebėjome įveikti savo varžovus. Buvo sunki nervų kova. Pastarųjų metų prisiminimai apie tarpusavio dvikovas taip pat pridėjo papildomo jaudulio. Šįkart parodėme, kad kartais sugebame žaisti gražų krepšinį. Tačiau taip pat buvo ir epizodų, kai nesusilaikydavome ir viskas subyrėdavo. Reikia tikėtis, kad kitos rungtynės bus kitokios“, - po išvargtos pirmosios pergalės Europos krepšinio čempionate prieš Makedoniją (75:67) lengviau atsiduso J.Kazlauskas.

- Ko šiame mače nepavyko įgyvendinti ir kas pradžiugino? – paklausėme trenerio.

- Manau, kad ir vėl prastai kovojome dėl atšokusių kamuolių. Tai akcentuojame jau ne pirmą kartą. Kita vertus, gerai gynėmės prieš Bo McCalebbą. Tai buvo viena pagrindinių pergalės priežasčių. Taip pat manau, kad kai kurie žaidėjai žaidė per daug minučių. Norėtųsi didesnės rotacijos, kadangi per šešias dienas turime sužaisti net penkis mačus.

- Rungtynių geros atkarpos buvo tuomet, kai pavykdavo greitai užpulti?

- Kai mums pavykdavo apsiginti ar atkovoti kamuolį, mes žaisdavome lengvą greitą krepšinį. Visgi jaudulys ir vėl pakišo koją. Iš pirmų dešimties atakų mes užbaigėme tik tris ir padarėme tris klaidas. Labai norėtųsi susitvarkyti su šiomis problemomis.

- Už ką gavote techninę pražangą?

- Aš taip ir nesupratau - ta pražanga buvo skirta man, ar atsarginių žaidėjų suoleliui. Šiose rungtynėse buvo daug techninių pražangų, daug nervų. Nenorėčiau plačiau išsiplėsti šia tema.

- Vienas komandos lyderių Linas Kleiza taip ir neatrado savęs aikštelėje...

- Esu įsitikinęs, kad tai tik dalis šios dienos rungtynių. Paprasčiausiai labai gerai į žaidimą įsijungė Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas, tad nebuvo prasmės kažko daugiau ieškot.

- Mantas Kalnietis aikštėje vėl praleido virš 30 minučių. Ar neramina, kad žaidėjas gali neatlaikyti tokio krūvio?

- Tai labai opi problema. Mes jau negalime rizikuoti taip, kaip rizikuodavome per draugiškus mačus. Norėtųsi, kad ir kiti žaidėjai žaistų sėkmingiau ir galėtume lyderiams leisti pailsėti.

- Svarbiausias uždavinys dabar sumažinti lyderių laiką aikštelėje ir leisti atsiskleisti kitiems?

- Be abejo, labai to norėtųsi. Bet kalbant apie Mantą, jis kol kas daugiau rungtyniauja kaip atakuojantis gynėjas. Mes vis dar ieškome vadovaujančio žaidėjo, ir tai yra mūsų didžiausia problema.

- Ar sutinkate, kad vyrai į aikštę išėjo žymiai rimčiau nusiteikę nei pirmajame mače?

- Vakar irgi buvome gerai nusiteikę, tačiau tas patirtas šaltas dušas paveikė. Visi rimtai pasikalbėjome, vieni kitus supratome. Jauduliukas visada jaučiasi, tačiau jis turi pasibaigti, kai išmetamas ginčo kamuolys. Jei taip nėra, tuomet blogai.

- Makedonijos rinktinės žaidėjai bei treneris viešai dėl pralaimėjimo apkaltino mačui vadovavusį Ispanijos arbitrą Juaną Arteagą. Ką apie tai galėtumėte pasakyti?

- Nenoriu kalbėti apie teisėjus.

- Ar kita varžovė Latvija yra parankesnis priešininkas nei serbai ir makedoniečiai?

- Latvija yra labai pavojingas varžovas. Aš net nežinau, kas šiame mače bus favoritas. Jie žaidžia atsipalaidavę, o mums žurnalistai uždėjo favoritų etiketę, ir ne visi žaidėjai su šiuo psichologiniu spaudimu susitvarko. O kai žaidi neturėdamas ką prarasti, tuomet ir taiklumas būna geresnis. Tuo tarpu mes kol kas žaidžiame sunkų krepšinį.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių