J.Bertomeu: Jaučiuosi kaip rojuje, nes Lietuva - krepšinio šalis

Lietuvoje viešintis Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu surengė spaudos konferenciją prieš pirmąsias Europos taurės turnyro rungtynes Vilniuje. "Labas vakaras" lietuviškai tarė J.Bertomeu, papasakojęs apie ateinantį sezoną ir atsakęs į žurnalistų klausimus, rašo Krepsinis.net.

"Noriu pakartoti tai, ką sakau visada atvykęs į Lietuvą. Jaučiuosi kaip rojuje, nes tai - krepšinio šalis. Visada norime pasinaudoti proga padėkoti žmonėms, kurie prisideda prie to, kad Lietuva būtų krepšinio šalimi. Šiandien atvykome dėl to, kad atidarome Europos taurės turnyrą. Tai, jog ši šventė vyksta Vilniuje, reiškia, kad vertiname "Lietuvos ryto" pastangas bei bendradarbiavimą. Noriu padėkoti klubui ir Jonui Vainauskui už visas pastangas, kurias jie sudėjo į šį atidarymą. Tikiu, kad tokio atidarymo dar nėra buvę anksčiau".

J.Bertomeu tęsė pasakojimą apie artėjantį sezoną. "Norime, kad Europos turnyrai pakankamai patenkintų Lietuvos klubų poreikius. Noriu užbėgti už akių klausimui, kurį tuoj pat užduosite ir pasakyti, kad Lietuvos ir Baltijos krepšinio lygos turėtų didesnį svorį Europos krepšinyje. Norėtume bendradarbiauti su Baltijos lyga. Norint to pasiekti, turime pakeisti keletą Eurolygos taisyklių. Tuos pakeitimus galima daryti tik kartu su kitomis Eurolygos narėmis - komandomis. Galutinį sprendimą priima Eurolyga, kuri norėtų turėti kuo daugiau pritarimo pasikeitimams".

Ar antra vieta Lietuvai galėtų būti skirta per BBL varžybas? "Manau, kad yra daug formulių. Svarbiausia yra gerbti visus, kurie įtraukti į šį klausimą - Lietuvos ir Baltijos lygos bei klubai. Visus juos pakvietėme kalbėtis šia tema ir nuspręsti, kokia formule turėtume vadovautis. Esame atviri pasiūlymams, bet mūsų tikslas yra siekti dinamiškesnės sistemos, nei ji yra dabar ir kad jos nereikėtų keisti po kelių metų".

Ar nauja sistema jau kitą sezoną? "Tikslas yra pradėti taikyti nuo 2009-2010 metų sezono".

Finansinė krizė pasaulyje turės įtakos  naujai sistemai? "Bendrame plane įtakos neturėtų būti. Žinoma, neįmanoma mąstyti apie Europos turnyrą su 30 geriausių komandų, kai pasaulis kenčia nuo tokios krizės. Manome, kad Eurolygos pasiūlymai taikomi ne krizės laikotarpiui, bet tinka ir tokiam laikui".

Ar klubai privalo pateikti Eurolygai finansinius duomenis, balansus ir pan.? "Taip, jie privalo pateikti finansinę padėtį. Dirbame trylikoje skirtingų šalių, todėl turime nepamiršti, kad ekonominės ir finansinės taisyklės yra skirtingos. Todėl mums atrodo, kad būtų logiškiau, jei klubų finansiniais klausimais rūpintųsi federacijos ar krepšinio lygios".

Kokie rusų komandų pranašumai prieš "Lietuvos rytą"? "Negaliu prisiimti atsakomybės už tai, ką kalba kiti. Šiuo metu antra Rusijos vieta Eurolygoje yra lygiai tokioje pačioje situacijoje, kaip ir Lietuvos - belaukianti sprendimo. Bet kalbant apie Rusijos ir Lietuvos skirtumus, nemanau, kad verta apie tai kalbėti, nes skirtumai, mano nuomone, yra akivaizdūs".

Šį sezoną Europos taurės turnyre dalyvauja 32 komandos. Prie šio formato ULEB organizacija priėjo kartu su FIBA Europa. Antrajame varžybų etape liks keturios grupės po keturias komandas ir sezoną užbaigs finalo aštuoneto turnyras.


Šiame straipsnyje: krepšinisEurolyga

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių