Jaunosios krepšininkės džiaugiasi ne vien aukso medaliais

Aukso medaliai ir kelialapis į elitinį A divizioną – tokiu akordu Europos jaunių (iki 18 metų) merginų krepšinio čempionato B diviziono turnyrą užbaigė Lietuvos rinktinė.

Austrijoje vykusių varžybų ketvirtfinalyje trenerių Daliaus Ubarto ir Živilės Mikalauskaitės vadovaujamos lietuvės 77:66 nugalėjo Portugalijos ekipą, pusfinalyje 69:49 sutriuškino Turkijos komandą, o finale 86:71 privertė kapituliuoti bendraamžes iš Baltarusijos.

Į A divizioną taip pat iškopė bronzos medalius iškovojusios Izraelio jaunosios krepšininkės, mažajame finale 63:51 įveikusios Turkijos rinktinę.

Naudingiausia (MVP) B diviziono turnyro žaidėja pripažinta 183 cm ūgio puolėja baltarusė Ksenija Malaška.

Su ja į simbolinį geriausiųjų penketuką taip pat išrinkta Lietuvos komandos gynėja Kristina Masionytė, puolėja turkė Zeynep Gul, Suomijos ekipos vidurio puolėja Awak Kuier ir puolėja Lior Garzon iš Izraelio.

Italijoje surengto A diviziono turnyro aukso medalius iškovojo vokietės, finale 67:54 nugalėjusios ispanes. Trečiąją vietą užėmė vengrės, 58:56 palaužusios latves. Į jaunių B divizioną iškrito Airijos, Švedijos ir Slovėnijos atstovės.

Šiemet vietą Europos čempionato A divizione jau susigrąžino ir Lietuvos jaunimo  (iki 20 m.) merginų rinktinė (treneriai Egidijus Ženevičius ir Rasa Kreivytė).

Mūsų šalies krepšininkės Rumunijoje įvykusio šios amžiaus grupės B diviziono turnyro mažajame finale 53:48 nugalėjo varžybų šeimininkes rumunes ir pelnė bronzos medalius. Į geriausių žaidėjų penketuką buvo išrinkta Lietuvos komandos puolėja Gabija Meškonytė.

Statistika

Finalas. Lietuva (U18)–Baltarusija (U18) 86:71 (24:12, 19:20, 25:23, 18:16). P.Sribikytė 23 taškai (1/1 dvitaškių, 5/7 tritaškių, 6/6 baudų metimų), G.Šegždaitė 15 (13 atkovotų kamuolių), K.Masionytė 12 (5 rezultatyvūs perdavimai, 4 perimti kamuoliai), D.Donskichytė 9 (9 rezultatyvūs perdavimai), E.Matiukaitė 8 (5 atkovoti kamuoliai) / S.Agajeva 19 taškų (6 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai, 8 klaidos), K.Malaška 17 (15 atkovotų kamuolių), M.Trafimenkova 10.