Jaunieji talentai žemaičiams neprilygo

Jauniesiems Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko išsilaikyti Nacionalinės krepšinio lygos-Vikinglotto pirmenybių lyderių gretose. Kauniečiai ketvirtadienį išvykoje net 62:92 neprilygo vienai pajėgiausių čempionato ekipų Telšių „Telšiams“. Ši nesėkmė žalgiriečius, po aštuonių turų turinčius 4 pergales, išstūmė į 7-ąją poziciją.

Telšiškiai, iki akistatos su „Žalgiriu-2“ iškovoję 6 pergales iš 7 galimų, mačą namuose pradėjo galingai. Žemaičiai pirmąjį kėlinį laimėjo įtikinamai 23:10, o prieš ilgąją pertrauką jau pirmavo 43:29.

Penktąją pergalę iš eilės pasiekusiems šeimininkams Ignas Razutis pelnė 17 taškų. Jis pademonstravo idealų taiklumą atakuojant iš dvitaškio zonos. Gynėjas pataikė visus šešis mestus dvitaškius. Be to, jis atkovojo 6, perėmė 3 kamuolius bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Mindaugas Norkus pridūrė 15 taškų (7/9 dvit.) ir 8 atkovotus kamuolius). Patyręs įžaidėjas Mindaugas Stašys įmetė 12, Laurynas Kaveckis ir Gytis Sirutavičius (2/6 trit.) po 10 taškų.

„Žalgiriui-2“ negalėjo padėti du pagrindiniai aukštaūgiai Erikas Venskus ir Vtalijus Kozys. Nerungtyniaujant šiems puolėjams svečių gretose labiausiai pasižymėjo gynėjas Justinas Ramanauskas, įmetęs 16 (3/5 dvit.). Dominykas Stenionis pelnė 10 (3/5 dvit.), Kerras Kriisa 9 taškus. Aukštaūgis Giedrius Bergaudas atkovojo 9 kamuolius. Jo dėka kauniečiai tik minimaliai pralaimėjo kovą po lenta, tačiau gerokai nusileido komandiniu žaidimu, nes telšiškiai atliko net 23 rezultatyvius perdavimus, o svečiai tik 6. Šeimininkai varžovus pranoko ir gynybos agresyvumu. Jie perėmė net 10 kamuolių, oponentai – tik 4.

Laimėjimas telšiškius pakėlė į antrąją lygos poziciją. Jie su 7 laimėjimais aplenkė iki šiol čempionate pirmavusią Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“, ketvirtadienį pralaimėjusią Klaipėdos „Neptūnui-Akvaservis“ ir pastarajam užleidusią lyderių pozicijas.

Žalgiriečiai kitas NKL rungtynes žais šeštadienį namuose su Šakių „Vyčiu“.

Šiame straipsnyje: Žalgiris-2NKLTelšiai