Jaunieji talentai finišavo pergalingai

Kauniečių trenerių Karolio Abramavičiaus (KM „Žalgiris“) ir Donato Mikulevičiaus (KM „Tornado“) diriguojama Lietuvos penkiolikmečių vaikinų krepšinio rinktinė pasiekė dvi pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą tarptautiniame turnyre Maskvoje.

Penktadienį paskutiniame varžybų mače mūsų šalies krepšinio ateitis 101:44 sutriuškino Čekijos krepšininkus. Šių rungtynių likimas nebekėlė abejonių jau po pirmojo kėlinio, kurį lietuviai laimėjo triuškinamai 26:5. Nors antrajame ketvirtyje čekai pabandė priešintis – 16:16, po ilgosios pertraukos mūsiškiai vėl spurtavo 32:13, o paskutiniame ketvirtyje varžovams nepaliko jokių vilčių – 27:10. Nugalėtojų gretose rezultatyvumu išsiskyrė Gytis Auruškevičius, pelnęs 18 taškų. Modestas Babraitis ir Gediminas Alisas, surinkę po 16 taškų, Laurynas Klimas – 14, Kristupas Vigraitis ir Kajus Kublickas po 10 taškų.

Beje, pastarąją dvikovą Maskvoje stebėjo ir buvęs Izraelio rinktinės bei Tel Avivo „Maccabi“ strategas Pini Gershonas. Legendinio trenerio tėvynainiai tapo vieninteliais, Maskvoje pranokusiais lietuvius. Mūsiškiai antrose tarptautinio turnyro rungtynėse bendraamžiams iš Izraelio nusileido 83:96. Įdomu, kad pirmąjį ketvirtį lietuviai vėl sužaidė puikiai, susikraudami dviženklį pranašumą (24:14). Tačiau šios persvaros neužteko. Per itin nesėkmingą ketvirtąjį kėlinį, kurį lietuviai pralaimėjo taip pat 10 taškų, jie galutinai prarado šansą atsitiesti.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose rungtyniavo Laurynas Klimas, pelnęs 20 taškų. Kajus Kublickas pridėjo 17 taškų, po 12 pelnė Gytis Auruškevičius ir Paulius Murauskas.

Pirmose rungtynėse Maskvoje lietuviai 93:70 (29:14, 10:20, 31:12, 23:24) nugalėjo aikštelės šeimininkus, Rusijos krepšininkus. Nugalėtojams daugiausia taškų pelnė Paulius Murauskas (23 taškai ir 10 atkovotų kamuolių. Laurynas Klimas pelnė 18 taškų, Domantas Šarauskas – 12, Kajus Kublickas - 10, Kajus Leliukas ir Gediminas Alisas - po 8.

Šiame straipsnyje: jauniaikrepšinisturnyras