Jauniai palaužė Rusijos krepšininkus ir Europos čempionate kovos dėl penktosios vietos

Sauliaus Štombergo vadovaujama Lietuvos jaunių (iki 18 metų) krepšinio rinktinė atsitiesė po penktadienį Europos čempionato ketvirtfinalyje patirtos nesėkmės.

Dviženklį deficitą panaikinę lietuviai 84:77 (19:24, 16:18, 22:16, 27:19) nugalėjo Rusijos krepšininkus ir sekmadienį kovos dėl penktosios pozicijos.

Sunkiai po pralaimėjimo latviams ketvirtfinalyje atsigavę mūsiškiai rungtynes pradėjo prasčiau už varžovus ir baigiantis antrajam ketvirčiui turėjo dviženklį deficitą – 31:42. Po didžiosios pertraukos lietuviai ėmė vytis varžovus ir 25-ąją minutę išlygino rezultatą – 45:45.

Rusai nesutriko ir neketino lengvai paleisti S.Štombergo auklėtinių į priekį – likus iki mačo pabaigos žaisti minutę komandas skyrė vos 2 taškai – 73:71 Lietuvos naudai. Lemiamu metu mūsiškiams pavyko pataikyti iš toli, o tada apsigynus sumesti abi baudas, kurios įtvirtino pergalę.

Lietuvos rinktinę į pergalę tradiciškai vežė Domantas Sabonis, kuris pelnė 19 (dvitaškiai 9/11, baudos 1/5) taškų ir atkovojo 4 kamuolius.

17 taškų prie pergalės pridėjo Žydrūnas Jurgutis (tritaškiai 3/6), 16 – Ričardas Verbickas, 10 – Paulius Valinskas.

Rusijos rinktinės gretose išsiskyrė Aleksandras Martynovas, kurio sąskaitoje 20 taškų ir 4 tikslūs tolimi metimai iš 5 bandymų.

Lietuvių varžovai kovoje dėl penktosios vietos paaiškės po serbų ir prancūzų susitikimo šeštadienį vakare.