Istorinis triumfas: Slovėnija pirmą kartą tapo Europos čempione

Be dinamiškiausios čempionato gynėjų poros dvikovos pabaigoje žaidusi Slovėnija sugebėjo parklupdyti Serbiją ir pirmą kartą šalies istorijoje tapo stipriausia Senojo žemyno komanda – 93:85 (29:22, 36:25, 15:20, 22:18).

Goranas Dragičius sužaidė neįtikėtiną pirmą rungtynių dalį, tačiau mačo pabaigą tiek jis, tiek jo komandos draugas Luka Dončičius stebėjo nuo suolo. Slovėnija pademonstravo turinti kur kas daugiau ginklų ir dabar ji – Europos čempionė.

Dragičius pirmoje mačo dalyje pelnė 26 taškus, iš jų 20 – vien antrajame kėlinyje. Jo vedama komanda įpusėjus dvikovai pirmavo 56:47. Po ilgosios pertraukos viskas ėmė keistis slovėnų nenaudai.

Iš pradžių Lukas Dončičius trečiajame kėlinyje susižeidė čiurną ir daugiau aikštėje nebepasirodė. Ketvirtajame kėlinyje ėmė strigti ir Goranas Dragičius, kol galiausiai treneris Igoris Kokoškovas jį visai išėmė iš žaidimo. Tada iššovė kiti slovėnų ginklai.

Klemenas Prepeličius surinko 5 taškus, Anthony Randolphas pridėjo dar keturis taškus ir slovėnai likus pusantros minutės pabėgo 86:82. Serbai strigo puolime, todėl ėmė gelbėtis pražangomis. Visgi Prepeličius, Aleksejus Nikoličius ir Jaka Blažičius pataikė baudų metimus ir nubraukė visas serbų viltis.

35 taškus pelniusiam Dragičiui pritrūko 6 taškų iki visų laikų Europos čempionato finalų rekordo. Jis priklauso dabartiniam Serbijos rinktinės treneriui Aleksandrui Džordževičiui, kuris 1995 metais į lietuvių krepšį sukratė 41 tašką.

Dragičius pataikė 9 dvitaškius iš 15, 3 tritaškius iš 7 ir 8 baudas iš 9, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 30 naudingumo balų. Lemiamo ketvirčio metu jis nepelnė nė vieno taško, tik prametė tris tritaškius ir vieną baudą.

Slovėnija finale pataikė 57 proc. dvitaškių (21/37), 31 proc. tritaškių (8/26) ir 84 proc. baudų metimų (27/32). Tuo metu serbai įmetė 53 proc. dvitaškių (53 proc.), 32 proc. tritaškių (8/25) ir 87 proc. tritaškių (13/15).

Komandų statistika buvo panaši – abi jos atkovojo po 36 kamuolius ir suklydo po 9 kartus, slovėnai perėmė daugiau kamuolių (6 prieš 5) ir blokavo daugiau metimų (7 prieš 4), o serbai atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (16 prieš 14).

Iki šio Europos čempionato Slovėnija nebuvo iškovojusi nė vieno medalio. Tuo metu Serbija sidabrą laimėjo antrą kartą. Prieš tai sidabrą serbai laimėjo 2009 metais, o po to 8 metus jie Europos čempionate medalių neiškovojo.

Slovėnijos rinktinė: Goranas Dragičius 35 (9/15 dvit., 8/9 baudos), Klemenas Prepeličius 21 (4/8 trit.), Anthony Randolphas 11 (3 bl.), Luka Dončičius 8 (3/5 dvit., 7 atk. kam.), Jaka Blačičius 7.

Serbijos rinktinė: Bogdanas Bogdanovičius 22 (7/10 dvit, 5 rez. perd..), Milanas Mačvanas 18 (5/8 dvit., 5 atk. kam.), Vladimiras Lučičius 9 (8 atk. kam.), Stefanas Birčevičius 8 (2/2 trit.).

jk

jk portretas
Gaila bet mūsų rinktinė vakar dienos,lėta ir nekovinga ,treneris žemos kvalifikacijos,nesugeba žaidimo metu keisti žaidimo plano,neturim žvaigždžių.Rezultatas atitinka padėtį.Manau Sabonis ir Adomaitis turėtų atsistatydinti,jei jiems rūpi mūsų krepšinio ateitis