Įsibėgėję lietuviai privertė Nigeriją kapituliuoti 72:53

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antroje kovoje olimpiadoje nugalėjo Nigeriją rezultatu 72:53. Abi komandos dabar turi po vieną pergalę ir pralaimėjimą. Lietuviai pirmąsias rungtynes pralaimėjo argentiniečiams 79:102, o Afrikos atstovai pirmosiose rungtynėse įveikė Tunisą rezultatu 60:56.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Rimantas Kaukėnas, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza, Jonas Valančiūnas.

Nigerijos rinktinės starto penketas: Tony Skinnas, Derrickas Obasohanas, Ike'as Diogu, Al-Farouqas Aminu, Olumide Oyedeji.

Energingai rungtynes pradėję lietuviai viesulu užėmė varžovų aikštės pusę ir po J.Valančiūno 4 taškų ir dviejų blokų išsiveržė į priekį 8:2. Tačiau ramiai žaisdami Nigerijos krepšininkai išlygino rezultatą. Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę lietuviai po dešimties minučių buvo priekyje - 14:8.

Antrąjį ketvirtį tritaškiu pradėjo Š.Jasikevičius, o po S.Jasaičio dvitaškio Lietuvos rinktinė išsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu (21:11). Mūsiškiai ir toliau nuosekliai didino pranašumo, o Nigerijos rinktinės puolimas užstrigo vietoje. Po Š.Jasikevičiaus parašiuto M.Pociui lietuvių persvara buvo pasiekusi 18 taškų - 29:11. Tuomet lietuviai ėmė klysti, o Nigerijos krepšininkai vis mažino pranašumą. Lietuviams po dviejų kėlinių buvo palikę tik 7 taškus (34:27).

S.Jasaitis antrosios rungtynių pusės pradžioje vėl sugrąžino dviženklį pranašumą. Jį dar padidino L.Kleiza (43:30). Aikštelėje pasirodžius A.Kavaliauskui, lietuviai ėmė geriau gintis ir susikrovė net dvidešimties taškų persvarą (56:36). Po trečio ketvirčio lietuviai pirmavo 56:40.

Paskutinis kėlinys prasidėjo R.Kaukėno tritaškiu ir toliau A.Kavaliausko tęsiamu galingu žaidimu. Padidinę pranašumą lietuviai kontroliavo padėtį. Likus žaisti dvi minutes Nigerija atsilikinėjo jau 17 taškų - 51:68. Per likusį laiką lietuviai padidino pranašumą ir laimėjo rezultatu 72:53.

Lietuvai taškus pelnė: D.Songaila - 12, L.Kleiza - 11 (6 atk. kam., 4 kl.), R.Kaukėnas - 10, Š.Jasikevičius - 9 (9 rez. pard., 3 kl.), S.Jasaitis ir P.Jankūnas - po 7, A.Kavaliauskas - 6, M.Pocius ir J.Valančiūnas - po 4, M.Kalnietis ir R.Seibutis taškų nepelnė.

Nigerijai taškus pelnė: I.Diogu (10 atk. kam.) ir Al-Farouqas Aminu (11 atk. kam., 4 kl.), A.Aminu - 10 (6 atk. kam.), T.Skinnas - 9, D.Obasohanas - 6, K.Archibongas - 2, C.Oguchi ir O.Oyedeji - po 1, A.Dagunduro ir R.Oruche taškų nepelnė, E.Ibekwe ir E.Ugboaja nežaidė.