Į pergalę Alytuje vedė buvęs žalgirietis

Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos vyriausiasis treneris Tomas Pačėsas gimtajame Alytuje stebėjo fantastišką vietos „Dzūkijos“ komandos spurtą trečiajame kėlinyje, tačiau pergalės liudininku taip ir netapo.

Lietuvos krepšinio lygos čempionato mače alytiškiai iššvaistė triuškinamą persvarą prieš Utenos „Juventus“ ir paskutinę akimirką buvo priversti pripažinti mačo favoritų pranašumą – 74:76. Praeityje ilgamečio Kauno „Žalgirio“ trenerio Antano Sireikos vadovaujamas „Juventus“ į Alytų atvyko būdamas neabejotinas favoritas. Vis dėlto jau rungtynių pradžioje šeimininkai parodė nagus. Pirmąjį kėlinį jie laimėjo 22:18 ir nė neketino atsitraukti. Antrajame ketvirtyje kiek sukrutę uteniškiai varžovus prisivijo. Vis dėlto po ilgosios pertraukos jų žaidimas tiesiog sugriuvo.

„Dzūkija“, kurios gretose žibėjo kaunietis įžaidėjas Gediminas Navickas, iš viso pelnęs 17 taškų, ėmė tolti. Iki kėlinio pabaigos likus mažiau nei porai minučių dzūkų pranašumas pasiekė triuškinamą 63:43. Atrodė, kad sensacijos išvengti nepavyks. Tuo metu savo svarų žodį tarė vienas naudingiausių lygos krepšininkų Vytautas Šulskis. Gynėjas surinko 7 taškus paeiliui ir ištirpdė skirtumą iki padoresnio 63:50.

Paskutinės 10 min. virto tikru trileriu. Įsibėgėję uteniškiai žaibiškai vijosi varžovus. Ypač prie to prisidėjo buvęs „Žalgirio“ dublerių ekipos auklėtinis Vaidas Čepukaitis. Į gimtinę sugrįžęs alytiškis pelnė daugiausia ekipoje - 16 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. Tiesa, dėl sparčiai rinktų pražangų jis buvo priverstas prisėsti ant atsarginių suolo. Nepaisant to, svečiai dzūkus pavijo. Gytis Sirutavičius taikliu tolimu metimu likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes pagaliau išlygino rezultatą (70:70).

Negausių žiūrovų, tačiau triukšmingai palaikoma „Dzūkija“ nepalūžo. Įtampa tęsėsi iki paskutinių minučių. Paskutinę min. jau „Juventus“ turėjo dviejų taškų persvarą (74:72), tačiau atsakomojoje atakoje Alejandro Hernandezas rezultatą vėl išlygino (74:74). Paskutinei savo atakai uteniškiai turėjo šešias sekundes – netaiklų V.Šulskio dvitaškį pataisęs ir kamuolį į krepšį įdėjęs Ovidijus Galdikas išplėšė pergalę „Juventus“ ekipai (74:76).

„Nesu patenkintas žaidimu, nors pergale ir džiaugiuosi. Pasigedau agresijos, netgi protingumo. Paskutinėje atakoje mums pasisekė, nors man fortūna šypsosi ne pirmą kartą per karjerą“, - džiaugėsi A.Sireika.

Turėdami 13 pergalių ir 11 pralaimėjimų jo auklėtiniai žengia 5-ti. „Dzūkija“ su 6 laimėjimais ir 18 nesėkmių rikiuojasi 8-ojoje pozicijoje, tačiau toli gražu nėra garantuota dėl vietos atkrintamosiose varžybose, nes 9-oje vietoje esantis Kėdainių „Nevėžis“ atsilieka vos viena pergale.

Pirmadienį savo turo mačą žais „Žalgiris“, Kaune priimsiantis autsaiderius „Šiaulius“.

Šiame straipsnyje: LKLJuventusDzūkija