„Hoptrans-Sirenos“ iškovojo istorinę pergalę Europos taurės turnyre

Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ (1/4) Europos taurės turnyre iškovojo istorinę pirmąją pergalę.

Lino Šalkaus auklėtinės namuose 74:71 (17:15, 16:20, 30:15, 11:21) nugalėjo Ašdodo „Maccabi Bnot“ (4/1) komandą iš Izraelio.

Šiose rungtynėse „Hoptrans-Sirenoms“ turėjo verstis be traumas besigydančių Dalios Belickaitės ir Kornelijos Balčiūnaitės.

Rungtynių pradžia geriau susiklostė šeimininkėms, kurios pradėjo mačą 5:0, tačiau sužaidus 4 minutes varžovės rezultatą persvėrė – 6:5. „Hoptrans-Sirenos“ varžovėms nutolti neleido, o įpusėjus ketvirčiui rezultatas buvo lygus – 9:9. Likus žaisti 2 minutes, po Rasos Knyzaitės prasiveržimo, garliaviškės pirmavo (14:11), o po pirmojo ketvirčio ir toliau buvo priekyje – 17:15.

Antrąjį kėlinį 7:3 pradėjo „Maccabi Bnot“ ir išsiveržė į priekį (22:20), o Linas Šalkus nieko nelaukęs paprašė minutės pertraukėlės. Įpusėjus kėliniui varžovės turėjo vos taško persvarą (27:26), o šeimininkės joms mynė ant kulnų. Likus žaisti pusantros minutės, „Hoptrans-Sirenos“ puikiai sužaidė puolime ir pasivijo varžoves (33:33), o prieš didžiąją pertrauką turėjo vos 2 taškų deficitą – 35:33.

Trečiajame kėlinyje ir toliau kova vyko taškas į tašką, o sužaidus 2 minutes priekyje buvo „Hoptrans-Sirenos“ – 41:38. Įpusėjus kėliniui garliaviškės ir toliau kontroliavo padėtį bei buvo priekyje (48:42), o po tolimo Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės metimo pranašumas dar labiau šoktelėjo – 51:44. Likus žaisti 2 minutes, garliaviškių pranašumas buvo jau dviženklis – 56:46. Prieš lemiamą ketvirtį „Hoptrans-Sirenos“ išlaikė saugų pranašumą – 63:50.

Paskutinį ketvirtį 6 taškais pradėjo varžovės ir sumažino atsilikimą iki 7 taškų (56:63), o įpusėjus ketvirčiui „Hoptrans-Sirenų” pranašumas siekė 6 taškus – 67:61. Per likusį kėlinio laiką komandos keitėsi sėkmingomis atakomis, bet šeimininkių susikrautas pranašumas leido joms išlikti priekyje – 69:65. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę, rezultatas jau buvo lygus (69:69), o varžovės sėkmingai realizavo baudas (69:71), tačiau tritaškį smeigė R.Knyzaitė – 72:71. Istorinę „Hoptrans-Sirenų“ pergalę įtvirtino Gabrielės Gutkauskaitės baudų metimai – 74:71.

„Hoptrans-Sirenos“: R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė 17, V.Jarosz 10 (8 atk. kam.), G.Gutkauskaitė ir R.Knyzaitė po 9.

„Maccabi Bnot“: T.Jackson 23 (12 atk. kam.), F.Abdi 15, S.Doron 11.