Geltona jūra ošia: „Ryto“ šturmą išgyvenę šiauliečiai atstatė lygybę

„Šiauliai-7bet“ pirmoje mačo pusėje surengė įspūdingą spurtą, vėliau iššvaistė 20 taškų persvarą, bet galiausiai Antano Sireikos auklėtiniai nutraukė aštuonerius metus besitęsusį Vilniaus „Ryto“ prakeiksmą.

Šiauliečiai antrose LKL pusfinalio rungtynėse namuose 84:72 (21:21, 31:14, 16:16, 16:21) palaužė „Rytą“ ir serijoje iki 3 pergalių atstatė lygybę 1-1.

Trečiasis mačas trečiadienį 18.50 val. vyks Vilniuje.

Nuo 2014 metų „Šiauliai-7bet“ prieš Vilniaus klubą buvo pralaimėję 34 kartus iš eilės, tačiau sekmadienio vakarą itin gausiai užpildytoje Šiaulių arenoje ši serija buvo nutraukta.

Mačą stebėjo 4,172 žiūrovai, o tai yra ne tik šio sezono „Šiaulių-7bet“ rekordas, bet ir LKL atkrintamųjų geriausias rezultatas.

Kas lėmė šią šiauliečių pergalę?

„Pažadai žiūrovams, spaudos konferencijoje, kad bus kitokios rungtynėse, – iškart po mačo sakė Sireika. – Sakėme, kad juos sustabdysime, taip ir įvyko. Čia buvo psichologiniai žaidimai. Dabar svarbiausia, kad vyrai atsistatytų fiziškai, aš labai džiaugiuosi kondicija, koncentracija. Norėčiau, kad taip būtų ir kitose rungtynėse.“

„Rytas“ geriau pradėjo mačą ir greitai įgijo dviženklę persvarą (21:10), bet šiauliečiai atsakė spurtu 38:7 ir antrajame ketvirtyje buvo susikrovę rekordinę 20 taškų persvarą (48:28).

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui Martynas Varnas įkrovė į krepšį ir „Šiauliams-7bet“ suteikė 19 taškų persvarą (70:51), bet toks pranašumas ramios susitikimo pabaigos negarantavo.

Šeimininkai ėmė prarasti vieną kamuolį po kito, o lyg ant sparnų žaidę vilniečiai spurtavo 21:4 ir likus pusketvirtos minutės priartėjo iki 2 taškų (72:74).

Tuomet šiandien 36-ąjį gimtadienį šventęs Arminas Urbutis įveikė Jarviso Williamso gynybą, Donatas Sabeckis pelnė keturis taškus iš eilės, Williamsas prametė abi baudas, o prasidėjus paskutinei minutei „Šiauliai-7bet“ turėjo 8 taškų persvarą (80:72).

Paskutinę minutę pergalę įtvirtino po du taškus pelnę Issufas Sanonas ir Isaiah Armwoodas.

Ši šiauliečių pergalė reiškia, kad „Šiauliai-7bet“ žais dar bent vienerias rungtynes namuose. Ketvirtasis serijos mačas Saulės mieste vyks penktadienį (gegužės 20 d.).

Prieš tai „Šiauliai-7bet“ „Rytą“ buvo įveikę 2014 metų balandžio 5 dieną, kai namie triumfavo 89:84.

Šiaulių komandai Donatas Sabeckis per 26 minutes pelnė 17 taškų (7/10 dvit., 1/4 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 19 naudingumo balų.

Vilniaus ekipos gretose išsiskyrė Arnas Butkevičius, kurio sąskaitoje per 28 minutes buvo 23 taškai (4/4 dvit., 4/6 trit., 3/3 baudų), 6 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 30 naudingumo balų.

A. Butkevičius vien pirmoje rungtynių pusėje įmetė 21 tašką, o antroje surinko 2 taškus.

„Šiauliai-7bet“: Donatas Sabeckis 17 (7/10 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blok.), Isaiah Armwoodas 15 (5/6 dvit.), Issufas Sanonas 11 (2/3 trit.), Martynas Varnas 10 (3/7 dvit.), Jonas Elmore'as (2/6 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Arminas Urbutis (6 atk. kam.) ir Paulius Danusevičius (6 atk. kam.) po 8.

„Rytas“: Arnas Butkevičius 23 (4/4 dvit., 4/6 trit., 6 atk. kam., 30 naud.), Gytis Radzevičius 12 (2/4 trit., 7 atk. kam.), Ivanas Buva ir Jarvisas Williamsas (3/7 dvit.) po 8, Margiris Normantas 7.

Šiame straipsnyje: LKLŠiauliai-7betrytas