Galingai baigę rungtynes lietuviai žengė į ketvirtfinalį

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmadienį kovojo paskutinėje dvikovoje A grupėje prieš Tuniso rinktinę. Laimėję žūtbūtinį mačą rezultatu 76:63 (7:18; 22:17; 21:19; 26:9), lietuviai užsitikrino ketvirtąją vietą grupėję ir kelialapį ketvirtfinalį, kur jų lauks Rusijos rinktinė.

Rungtynių su Tunisu pradžioje lietuviai krito į duobę, iš kurios išsikapstė tik trečiojo kėlinio pabaigoje. Vienu metu Tunisas pirmavo net 14 taškų, bet galingai finišavę lietuviai iškovojo pergalę

Lietuviai olimpinio krepšinio turnyro grupės varžybose iškovojo dvi pergales: prieš Nigeriją ir Tunisą, ir patyręėpralaimėjimus JAV, Prancūzijos ir Argentinos rinktinėms. Tuniso rinktinė pralaimėjo visas penkerias žaistas rungtynes.

Rungtynės

Tuniso rinktinės startinis penketas: Marouanas Laghnejus, Mouradas el Mabroukas, Makramas Ben Romdhane, Mohamedas Hadidane, Salahas Mejri.
Lietuvos rinktinės startinis penketas: Mantas Kalnietis, Rimantas Kaukėnas, Simas Jasaitis, Linas Kleiza, Jonas Valančiūnas.

Rungtynes šaltu dušu pradėjo Tuniso rinktinė, sumetusi penkis taškus iš eilės, bet rezultatą solo pasirodymu išlygino R.Kaukėnas. Tuniso krepšininkai vėl pelnė 4 taškus iš eilės, į kuriuos dvitaškiu atsakė tas pats R.Kaukėnas (9:7). Tačiau netrukus M.Laghnejus įmetė tritaškį, o S.Mejri pridėjo metimą iš po krepšio ir Tuniso rinktinė įgijo rekordinę septynių taškų persvarą (14:7). Naudodamiesi lietuvių klaidomis Tuniso krepšininkai dar pdidino pranašumą. Po pirmojo kėlinio jie pirmavo 18:7.

Antrojo ketvirčio pradžioje lietuviams sunkiai sekėsi lipti iš duobės. Atsiliekant 13 taškų (7:20), tritaškį įmetė Š.Jasikevičius, bet netrukus techninę pražangą užsidirbo M.Pocius. Tačiau lietuviams pavyko susikaupti ir po truputį tirpdyti skirtumą. Po Š.Jasikevičiaus dvitaškio Tuniso persvara liko minimali (22:21). Varžovai netruko nutolti nuo lietuvių, įmetę 7 taškus be atsako. Baigiantis pirmai rungtynių pusei Tuniso krepšininkai buvo įgiję 11 taškų persvarą. Kėlinį užbaigė R.Kaukėno tritaškis, leidęs sumažinti atsilikimą iki 6 taškų (29:35).

Trečiasis kėlinys Lietuvos rinktinei prasidėjo dar viena duobe. pralaimėję atkarpą 2:8, jie vėl atsidūrė per 12 taškų už Tuniso rinktinės nugaros (31:43). Vienu metu skirtumas pasiekė net 14 taškų. Sėkmingu D.Songailos žaidimu puolime pavyko sumažinti Tuniso rinktinės pranašumą. Baigiantis kėlinio laikui Š.Jasikevičius sumažino atsilikimą iki 4 taškų (50:54).

Lemiamą ketvirtį lietuviai pradėjo šešiais S.Jasaičio ir D.Songailos taškais persverdami rezultatą (56:54). Po R.Seibučio tritaškio, likus žaisti penkias su puse minutės lietuviai pirmavo keturiais taškais (60:56). Kitoje atakoje gynėjas pridėjo dar vieną tritaškį. Ir toliau Lietuvai taškus rinko R.Seibutis, realizavęs 4 baudų metimus iš eilės ir, likus žaisti dvi su puse minutės, padidinęs pranašumą iki dešimties taškų (69:59). Po M.Kalniečio tritaškio lietuviai turėjo 11 taškų pranašumą (72:61). Baigiantis rungtynių laikui lietuviai dar padidino pranašumą ir triumfavo rezultatu 76:63.

Tuniso rinktinei taškų pelnė: A.Rzigas - 17 (5 atk. kam.), S.Mejri - 16 (12 atk kam., 5 kl., 4 bl.), M.Ben Romdhane - 12 (6 atk. kam., 5 kl.), M.el Mabroukas - 6, R.Slimane ir M.Langhnejus - po 3, N.Knioua, M.Hadidane, M.Ghayaza - po 2, M.Kechridas, M.Hafsi ir Y.Gaddouras nežaidė.
Lietuvos rinktinei taškų pelnė: D.Songaila ir Š.Jasikevičius (5 atk. kam., 3 kl.) - po 13, R.Kaukėnas, R.Seibutis ir S.Jasaitis - po 10, A.Kavaliauskas - 6 (5 atk. kam.), M.Kalnietis - 5 (9 rez. perd.), L.Kleiza - 4 (6 atk. kam.), P.Jankūnas - 3 (3 bl.), J.Mačiulis - 2, M.Pocius ir J.Valančiūnas taškų nepelnė.