Galinga pradžia: Eurolygos „blogiukai“ iš Atėnų sutaršė „Real“

Laužomos ietys su Eurolygos vadovybe Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkams siekti rezultatų aikštėje netrukdo. Antradienio vakarą graikai galinga pergale pradėjo Eurolygos ketvirtfinalio seriją, namuose 95:67 (26:13, 20:17, 31:14, 18:23) pranokdami Madrido „Real“.

Nors šioje poroje tarp ketvirtą ir penktą vietas reguliariajame sezone užėmusių ekipų buvo tikimasi daugiau intrigos, ja pirmajame serijos mače nepakvipo.

Atėnų klubas jau pirmajame kalinyje smogė savo varžovams 26:13, o į visišką nokautą ispanus pasiuntė po didžiosios pertraukos, kai laimėjo trečią kėlinį 31:13 ir padidino atotrūkį iki 35 taškų (79:44).

Svečiai iš Madrido šiame mače nepirmavo nė karto.

Lukas Lekavičius visą pirmąją rungtynių pusę praleido ant atsarginių suolo ir aikštėje pasirodė tik tuomet, kai Atėnų klubo pranašumas nekėlė abejonės.

Per nepilnas šešias minutes lietuvis pelnė du taškus (1/2 dvitaškių, 0/1 tritaškio) bei spėjo atlikti vieną rezultatyvų perdavimą.

Tuo tarpu fantastiškas rungtynes sužaidė pagrindinis graikų komandos įžaidėjas Nickas Calathesas, pelnęs 11 taškų ir atlikęs net 16 rezultatyvių perdavimų. 16 perdavimų – Eurolygos visų laikų rekordas.

Antrosios serijos rungtynės vėl Atėnuose bus žaidžiamos ketvirtadienį. Ketvirtfinalyje kovojama iki trijų pergalių.

„Panathinaikos“: Mike‘as Jamesas 24 (8 atk. kam.), Nickas Calathesas 11 (16 rez. perd.), Marcusas Denmonas ir Kenny Gabrielis po 9.

„Real“: Trey'us Thompkinsas 12 (7 atk. kam.), Anthony Randolphas 11, Luka Dončičius 10, Chassonas Randle‘as ir Gustavo Ayonas po 8.