Finale – „Novatransa-Dsmile“ ir „Gintaro baldai“

Klaipėdos krepšinio federacijos (KLF) taurės turnyre žinomos komandos, kovosiančios finale. Vasario 23 d. Sporto rūmuose dėl trofėjaus kovos „Novatransos-Dsmile“ ir „Gintaro baldų“ penketukai.

„Novatransos–Dsmile" ekipa pusfinalyje 79:63 pranoko „Volto“ krepšininkus. Mačą penketukai pradėjo itin atkakliai. Vos šešiese susirinkę „Novatransos-Dsmile“ komandos nariai nė nemanė pasiduoti. Po pirmojo kėlinio švieslentėje švytėjo lygybė – 17:17. Antrame ketvirtyje „koncertą“ surengęs ir iki didžiosios pertraukos 15 taškų pelnęs Raidas Putrius pasiuntė „Voltą“ į nokdauną – 45:29.

Antroje varžybų pusėje „Novatransa-Dsmile“ išsaugojo įgytą persvarą, neleisdami varžovams „kelti bangų“ –79:63.

R.Putrius iš viso pelnė 26 taškus, atkovojo 9 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 32 naudingumo balus. Tadas Adomauskas prie pergalės pridėjo 17 taškų.

„Volto“ gretose Vitalijus Taščenka pelnė 15 taškų, Deividas Rodinas – 12.

Antroje pusfinalio poroje susirėmė daugiau patyrusių žaidėjų turinčios „Gintaro baldų“ ir „Saulės butų“ komandos.

Kova prasidėjo itin rezultatyviai. Po 10 min. prekiautojai butais buvo priekyje 27:25. Antrame ketvirtyje baldininkams galvos skausmu tapo Aivaras Lūžys. Jo reidai ir taiklūs šūviai leido „Saulės butams“ atitrūkti 57:43.

Po didžiosios pertraukos čempionai griebė jautį už ragų. Trys Igno Pavilonio tritaškiai ištirpdė skirtumą iki 5 taškų. „Gintaro baldų“ krepšininkai nė nemanė mažinti tempo. Po trijų ketvirčių jie jau buvo priekyje 71:68.

Lemiamame kėlinyje I.Pavilonis ir Tomas Rinkevičius tritaškiais savo ekipai padėjo atitolti 8 taškais. Per likusį laiką „baldininkai“ išlaikė įgytą persvarą ir laimėjo 99:93.

Tarp nugalėtojų I.Pavilonis pelnė 27 taškus, Audrius Mineikis – 17, „Saulės butų“ penketuke rezultatyviausi buvo broliai Štombergai: Saulius pelnė 28 taškus, Valdas – 18.

KLF taurės turnyrą pradėjo aštuoni klubai. Prieš traukiant burtus jie buvo suskirstytis į du krepšelius. Viename buvo Mero taurės turnyre kovojantys penketukai, kitame – Eurelijaus Žukausko taurės varžybų ekipos. Tuo buvo siekiama, kad pirmajame etape savo meistriškumą galėtų parodyti skirtinguose turnyruose rungtyniaujantys krepšininkai.

Staigmenų neužfiksuota. Visi susitikimai baigėsi Mero taurės turnyre žaidžiančių klubų akivaizdžiomis pergalėmis.

Atkakliausiai vykusiose „Novatransos-Dsmile“ ir „VPA Logistics“ ekipų varžybose pirmoji komanda buvo pranašesnė 69:53. „Saulės butai“ sutriuškino „GreyPack“ komandą 87:54.

Panašus 30 taškų skirtumas užfiksuotas „Gintaro baldų“ ir „Kredito garanto“ akistatoje. Baldininkai buvo pajėgesni 98:68. Ketvirtoje poroje „Volto“ taikliarankiai 41 tašku – 106:65 sugniuždė „Garant boats“ krepšininkus.

Prieš mažojo ir didžiojo finalų rungtynes vyks Klaipėdos krepšinio mėgėjų lygos snaiperio „GreyPack“ konkursas, kuriame ekipos deleguos po vieną komandos atstovą.

Šių metų konkurse dalyvaus net 24 taikliarankiai.

Du specialūs kvietimai į Snaiperio konkursą įteikti taikliausiam lygos metikui – Jurgiui Petrauskui („Novatransa-Dsmile“), iš tolimos distancijos atakavusiam net 48 proc. taiklumu. Antrasis kvietimas įteiktas praėjusių metų nugalėtojui – Audriui Mineikiui („Gintaro baldai“)..