Europos taurė: „Lietkabeliui“ pergalę išplėšė D. Tarolio metimas

Panevėžio „Lietkabelio“ (1/0) debiutas Europos taurėje netikėtai virto tikra drama, kuri pasibaigė laimingai. Donatas Tarolis pataisė netaiklų Lorenzo Williamso metimą ir išplėšė panevėžiečiams pergalę 90:89 (27:22, 23:13, 24:23, 16:31) prieš Skopjės MZT (0/1) krepšininkus, rašo "Lietkabelio" klubo interneto svetainė kklietkabelis.lt.

Susitikimą geriau pradėjo svečiai, kurių gretose iniciatyvos ėmėsi Urošas Lučičius, smeigęs du tritaškius paeiliui (9:5). Sužaidus tris minutes, rezultatą lygino Žygimantas Skučas su Simu Galdiku (9:9). „Lietkabelis“ tęsė spurtą iki 8:0 ir išsiveržė į priekį (13:9). Kėliniui įpusėjus, penktąjį tašką paeiliui tritaškiu pelnė Benas Madgenas (16:11). Varžovams priartėti vėliau neleido ir Kšištofas Lavrinovičius, kurio tolimas šūvis dar labiau padidino atotrūkį (19:13). Šeimininkų pranašumas augo pasižymėjus Donatui Taroliui (25:17). Paskutinėmis kėlinio akimirkomis Skopjės komandą gelbėti mėgino Xavieras Thamesas, kurio taškų serija priartino svečius (22:25). Pirmąjį kėlinį „Lietkabelis“ laimėjo 27:22.

Antrąjį kėlinį atkarpa 4:0 pradėję panevėžiečiai įgijo 9 taškų persvarą (31:22). Sužaidus pustrečios minutės, tritaškį smeigė Lorenzo Williamsas ir „Lietkabelis“ įgijo dviženklį pranašumą (34:23). Įpusėjus ketvirčiui, L.Williamso, Tado Rinkūno ir Gintaro Leonavičiaus taiklūs metimai leido šeimininkams pabėgti jau 17 taškų (42:25). Galiausiai, spurtą pratęsęs Žygimantas Skučas privertė varžovų strategą prašyti minutės pertraukėlės (44:25). Puikų panevėžiečių žaidimą netrukus apkartino Simo Galdiko patirta čiurnos trauma. Krepšininkas aikštelę paliko tik padedamas komandos draugų. Likus žaisti tris minutes, K.Lavrinovičius didino „Lietkabelio“ persvarą iki 21 taško (48:27). Per likusį laiką MZT krepšininkams pavyko pagerinti žaidimą ir šiek tiek priartėti. Po dviejų kėlinių „Lietkabelis“ buvo priekyje 50:35.

Trečiąjį kėlinį panevėžiečiai pradėjo susigrąžindami 20 taškų pranašumą (55:35). Svečiai ginklų nesudėjo ir vėliau atsakė panašiu spurtu, leidusiu vėl priartėti per 15 taškų (45:60). Kėliniui įpusėjus, iniciatyvos „Lietkabelio“ gretose ėmėsi Mindaugas Lukauskis, kurio du sėkmingi epizodai vėl sugrąžino „status quo“ (65:45). Vis tik antroje kėlinio dalyje MZT perėmė iniciatyvą ir priartėjo per 14 taškų (58:72). Trisdešimties minučių atkarpą baigė taiklus Donato Tarolio metimas – 74:58.

Lemiamo ketvirčio pradžioje svečiai toliau mažino atsilikimą. Prie jų sugrįžimo prisidėjo X.Thamesas, kurio tritaškis priartino MZT per 10 taškų (67:77). Sužaidus keturias minutes, ledus pralaužė tolimą metimą smeigęs K.Lavrinovičius (80:67). MZT gretose keturis tašku paeiliui įmetė Joshas Scottas ir skirtumas aptirpo iki vienžėnklio skaičiaus (71:80). Likus žaisti apie keturias minutes, tas pats X.Thamesas vėl dūrė tritaškį – komandas skyrė 7 taškai (76:83). Likus dviems minutėms, MZT situaciją keitė Stefano Sinoveco tritaškis (81:85). Likus minutei, svečius dar priartino Charlonas Kloofas (86:88). Galiausiai, paskutinėmis akimirkomis „Lietkabelis“ suklydo, o S.Sinovecas nedovanojo – trys taškai ir MZT atsidūrė priekyje (89:88).

Lemiamoje atakoje kamuolys atsidūrė L.Williamso rankose. Amerikiečio metimas skriejo pro šalį, tačiau D.Tarolis jį pataisė ir išplėšė „Lietkabeliui“ pergalę (90:89).

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 18 (4/4 trit.), Donatas Tarolis 17 (7/8 dvit.), Žygimantas Skučas 15, Lorenzo Williamsas 11 (6 rez. perd.), Benas Madgenas 10, Gintaras Leonavičius 7.

MZT: Stefanas Sinovecas 20 (6 atk. kam.), Urošas Lučičius ir Xavieras Thamesas po 17, Joshas Scottas 13, Jure Laličius ir Charlonas Kloofas (8 rez. perd.) po 10.