Lietuvos krepšininkai parklupdė be pralaimėjimų žengusią Italiją

Sekmadienio vakarą Europos krepšinio čempionate susitiko B grupės favoritės - Lietuva ir Italija. Lietuvos krepšininkai įveikė varžovus 78:73 (23:23, 18:9, 16:17, 21:24) ir iškovojo antrąją pergalę. Italai patyrė pirmąją nesėkmę.

Rungtynes lietuviai pradėjo nesėkmingai, jie mačo pradžioje atsilikinėjo 0:8.

3 min. Danielis Hackettas tolimu metimu italų persvarą padidino iki 9 taškų - 2:11.

5 min. mūsų krepšininkai turėjo 7 taškų deficitą - 9:16.

7 min. Nicolo Melli varžovų pranašumą padidino iki 10 taškų - 9:19.

Tačiau Lietuvos krepšininkai nesutriko, jie pirmojo kėlinio pabaigą sužaidė itin rezultatyviai ir sugebėjo rezultatą išlyginti - po pirmojo kėlinio švieslentė rodė 23:23.

Antrojo kėlinio pradžioje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pratęsė spurtą. Jie laimėjo atkarpą 10:2, ir 15 min. po Ado Juškevičiaus tritaškio įgijo 8 taškų persvarą - 33:25.

17 min. mūsų vyrai jau turėjo dviženklę persvarą - 38:28. Antrajame kėlinyje rezultatyviai žaidė A. Juškevičius.

Komandos išėjo ilsėtis lietuviams pirmaujant 41:32.

Trečiajame kėlinyje Lietuva pirmavo 7-10 taškų skirtumu, o 26 min. po 5 iš eilės A.Juškevičiaus pelnytų taškų mūsiškiai atitrūko - 55:41.

29 min. D.Adomaičio auklėtiniai turėjo 12 taškų persvarą - 57:45. Trečiojo kėlinio pabaigoje Italijos krepšininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki 8 taškų - 57:49. Paskutiniuosius taškus trečiajame kėlinyje pelnė Arielis Filloy.

32 min. Lietuvos rinktinė pirmavo 63:54.

35 min. mūsiškai turėjo 8 taškų persvarą - 67:59, o rungtynes laimėjo 78:73.

Rezultatyviausi

Lietuva: Adas Juškevičius 20, Mindaugas Kuzminskas 14, Jonas Valančiūnas 13, Mantas Kalnietis 12, Marius Grigonis 8.

Italija: Luigi Datome 24, Marco Belinelli 14, Arielis Filloy 10, Nicolo Melli 8, Danielis Hackettas 7.

Antradienį Lietuvos rinktinė žais su Ukrainos krepšininkais.