Eurolygos sezonas „Žalgiriui“ prasidėjo pralaimėjimu

Kauno "Žalgirio" krepšininkai ypatingai nesėkmingai pradėjo naująjį Eurolygos sezoną. Kauniečius išvykoje rezultatu 51:78 (11:26, 19:12, 9:27, 12:13) sutriuškino Atėnų "Panathinaikos" krepšininkai, praneša Krepsinis.net.

Kur kas sėkmingiau susitikimą pradėjo šeimininkai. M.Batiste ir E.Perperoglou vedami, graikai didino skirtumą, o aikštelėje pasirodęs N.Pekovičius padidino pranašumą iki dviženklio (16:5). Tuo tarpu kauniečiams nesisekė nei puolime, nei gynyboje - jie nepataikydavo net iš patogiausių padėčių. Ketvirčio pabaigoje Lietuvos ekipai pavyko sėkmingiau atakuoti krepšį, tačiau graikai nenuolaidžiavo ir neleido mažinti deficito. Po pirmojo kėlinuko "Žalgiris" atsilikinėjo jau 15 taškų skirtumu 11:26.

Antrojo kėlinuko pradžia kauniečiams nieko gero nežadėjo. Šeimininkai laimėjo atkarpą 10:1 ir turėjo jau nepadorų pranašumą 36:12. Kėlinuko viduryje susižeidė R.Varda, kuris paliko aikštelę. Vis dėlto kauniečiai nekapituliavo. "Žalgiris" laimėjo atkarpą 7:0, kiek vėliau 5 taškus iš eilės surinko Ž.Janavičius ir skirtumas tarp ekipų ženkliai sumažėjo (24:38). Lietuvos klubas tęsė spurtą ir sėkmigai darbuodamasis gynyboje įmesdavo taškus puolime bei ilsėtis išėjo sumažinę deficitą iki 8 taškų (30:38).

Trečiajame kėlinuke žalgiriečiai neleido šeimininkams didinti skirtumo ir po D.Šalengos tritaškio ekipas skyrė 8 taškai (36:44). Tačiau pamažu įsimėtė "Panathinaikos" ekipos snaiperiai, sėkmingiau žaidė priekinės linijos žaidėjai ir persvara pradėjo augti. Atėnų krepšininkai laimėjo atkarpą 21:3 ir po trijų kėlinukų pirmavo 65:39.

Paskutiniame kėlinuke situacija nesikeitė. Šeimininkai nesunkiai rinko taškus ir didino persvarą. Po Niko Chatzivretto tritaškio ekipas jau skyrė 31 taškas (77:46), o rungtynes "Panathinaikos" laimėjo rezultatu 78:51.

"Panathinaikos": D.Diamantidis 15, N.Pekovičius 14, M.Batiste ir A.Fotsis - po 10, Š.Jasikevičius 9 (dvitaškiai 3/8, tritaškiai 1/2, 2 atk.kam., 4 rez.perd.).

"Žalgiris": L.Woodsas 17 (16 atk.kam., 2 per.kam., 3 rez.perd., 5 kld.), D.Šalenga 11, J.Mačiulis (8 atk.kam.) ir Ž.Janavičius - po 7, T.Klimavičius 4 (6 atk.kam., 5 kld.), R.Varda 3, W.Deane'as 2 (metimai 1/10, 3 kld., 2 rez.perd., naudingumas -9).