Mačo pabaigoje persvarą iššvaistęs „Žalgiris“ nusileido „Real“ krepšininkams

Penktadienio vakarą Kauno "Žalgiris" savo aikštėje žaidė Eurolygos rungtynes su grupės lyderiais Madrido "Real" krepšininkais. Po atkaklios ir permainingos kovos žalgiriečiai apmaudžiai pralaimėjo 66:68 (14:24, 24:14, 19:15, 9:15). LKL čempionams Eurolygoje tai buvo trečioji nesėkmė, o "Real" iškovojo penktąją pergalę.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Rungtynės prasidėjo Pauliaus Jankūno tritaškiu.

3 min. po Vytenio Lipkevičiaus metimo "Žalgiris" įgijo 5 taškų persvarą - 7:2.

4 min. pataikė Ioannis Bourousis - 7:4. Netrukus iš toli vėl švystelėjo P.Jankūnas - 10:4.

Pirmojo kėlinio viduryje LKL čempionai pirmavo 12:9.

7 min. "Real" komandai atstovaujantis kaunietis Jonas Mačiulis svečių atsilikimą sumažino iki 2 taškų (14:12).

Po Sergio Rodriguezo metimo rezultatas tapo lygus - 14:14.

9 min. po S.Rodriguezo tritaškio kauniečiai jau atsilikinėjo 14:19.

10 min. J.Mačiulis "Real" persvarą padidino iki 10 taškų (14:24). Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi.

Antrasis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje keturis taškus iš eilės pelnė Jamesas Andersonas - 18:24.

Tačiau "Real" greitai surengė kelias sėkmingas atakas ir 12 min. po A.Nacioni metimo įgijo 12 taškų persvarą (18:30).

14 min. J.Andersonas tolimu metimu "Žalgirio" atsilikimą sumažino iki 7 taškų - 24:31.

16 min. Gintaro Krapiko auklėtiniai atsilikinėjo 26:34.

19 min. po Roberto Javtoko dvitaškio komandas skyrė tik trys taškai - 33:36. Prieš pat pertrauką R.Javtokas rezultatą išlygino - 38:38.

Iki pertraukos "Žalgiris" pataikė net šešis tritaškius. Po du kartus iš toli įmetė Artūras Milaknis, P.Jankūnas ir J.Andersonas.

Per pirmuosius du kėlinius žalgiriečiams daugiausia taškų pelnė J.Andersonas (14) ir P.Jankūnas (10), "Real" ekipai - J.Mačiulis (9) ir S.Rodriguezas (7).

Trečiasis kėlinys. Trečiojo kėlinio pradžioje tritaškį pataikė S.Rodriguezas - 38:41.

24 min. Kauno krepšininkai atsilikinėjo 42:47.

27 min. J.Andersonas tolimu šūviu rezultatą išlygino - 49:49.

28 min. po P.Jankūno tritaškio LKL čempionai išsiveržė į priekį - 52:49.

29 min. Edgaras Ulanovas žalgiriečių persvarą padidino iki 4 taškų - 55:51. Po trijų kėlinių G.Krapiko auklėtiniai turėjo 4 taškų persvarą - 57:53.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo labai nerezultatyviai, komandoms nesisekė pelnyti taškų.  Per keturias minutes kauniečiai teįmetė 2 taškus, svečiai - 3.

Ketvirtojo kėlinio viduryje po J.Andersono metimo aikštės šeimininkai pirmavo 61:56.

37 min. Darius Songaila baudų metimais "Žalgirio" persvarą padidino iki 9 taškų - 65:56.

"Real" nesutriko - pataikė du tritaškius bei dvitaškį ir 39 min. komandas skyrė vos vienas taškas - 65:64.

Netrukus A.Nacioni persvėrė rezultatą svečių naudai - 65:66.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 9 sek. P.Jankūnas pataikė tik vieną iš dviejų baudos metimų - 66:66. Deja, apsiginti nuo paskutinės "Real" atakos LKL čempionams nepavyko, jie prasižengė, o S.Rodriguezas sugebėjo pataikyti abi baudas. Tad kauniečiai pralaimėjo 66:68.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: J.Andersonas 21, P.Jankūnas 17, D.Songaila 6, A.Milaknis 6, V.Lipkevičius 4, E.Ulanovas 4, R.Javtokas 4, L.Lekavičius 2, V.Kariniauskas 2.

„Real“: S.Rodriguezas 14, A.Nocioni 11, S.Llullas 11, J.Mačiulis 9.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. "Žalgiris" savo sąskaitoje turi tris pergales, "Real" - keturias. "Žalgiris" pirmąjį mačą Madride 71:80 pralaimėjo "Real" komandai, o vėliau iškovojo tris pergales iš eilės - savo aikštėje 97:63 sutrypė Žemutinio Naugardo "Nižnij Novgorod" ekipą, išvykoje 65:62 palaužė Stambulo "Anadolu Efes" komandą ir Sporto Halėje 77:71 nugalėjo Kazanės "Unics" krepšininkus. Praėjusią savaitę kauniečiai išvykoje 80:92 pralaimėjo Sasario "Dinamo" krepįininkams. "Real" įveikė "Žalgirį" (80:71), Kazanės "Unics" (76:75), Žemutinio Naugardo "Nižnij Novgorod" (112:83), Sasario "Dinamo" (115:94), o pralaimėjo Stambulo "Anadolu Efes" (73:75).

Rezultatyviausi. Per penkerias Eurolygos rungtynes "Žalgiriui" daugiausia taškų pelnė amerikietis Jamesas Andersonas (75), Artūras Milaknis (60),  Edgaras Ulanovas (40), Paulius Jankūnas (37) ir  Robertas Javtokas (36).

Puolimas. "Real" komandos puolimas itin galingas. Per Eurolygos turnyro rungtynes Madrido ekipa į varžovų krepšį vidutiniškai įmeta  po 91,2 taško. "Žalgiris" įmeta kur kas mažiau taškų. Eurolygos turnyre kauniečiai vidutiniškai per rungtynes pelno po 78 taškus.