„Žalgiris“ Eurolygos sezoną baigė pergale Vitorijoje

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ komanda baigė pasirodymą 2016-2017 m. Eurolygos turnyre. Kauniečiai svečiuose žaidė su Vitorijos „Baskonia“ krepšininkais ir nugalėjo juos 84:79 (21:16, 20:24, 27:16, 16:23). Tai buvo keturioliktoji žalgiriečių pergalė. Jie Eurolygoje užėmė 10-ąją vietą.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius du taškus pelnė aikštės šeimininkai, tačiau netrukus žalgiriečiai pelnė 10 taškų iš eilės ir 3 min. po Kevino Pangoso tritaškio įgijo 8 taškų persvarą - 2:10.

Pirmojo kėlinio viduryje Shane Larkinas „Baskonia“ atilikimą sumažino iki 2 taškų - 8:10.

6 min. rezultatas jau buvo lygus - 10:10.

9 min. po Adamo Hangos dvitaškio 16:15 pirmavo Ispanijos ekipa.

Pirmojo kėlinio pabaigoje 3 baudos metimus įmetė K.Pangosas - 16:21.

Antrasis kėlinys. 13 min. po Brocko Motumo tolimo metimo LKL čempionai turėjo 6 taškų persvarą - 22:28.

Tačiau aikštės šeimininkai netrukus sužaidė labai sėkmingą atkarpą, ir 16 min. po A.Hangos tritaškio persvėrė rezultatą savo naudai - 35:33.

18 min. Leo Westermannas vėl išvedė į priekį svečius - 36:37.

19 min. rezultatas buvo lygus - 39:39.

Komandos išėjo ilsėtis „Baskonia“ krepšininkams atsilikinėjant 40:41.

Trečiasis kėlinys. 22 min. Ispanijos klubas pirmavo 44:41, tačiau tuoj pat tritaškį smeigė Edgaras Ulanovas - 44:44.

24 min. K.Pangosas žalgiriečių persvarą padidino iki 5 taškų - 44:49.

Trečiojo kėlinio viduryje L.Westermannas „Žalgirio“ persvarą padidino iki 7 taškų - 47:54.

28 min. Artūras Milaknis tolimu metimu svečių persvarą padidino iki 9 taškų - 54:63.

29 min. A.Kavaliauskas švystelėjo dar vieną tritaškį, ir komandas skyrė jau 12 taškų - 56:68. Toks rezultatas išliko ir po trijų kėlinių.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Vitorijos ekipos tritaškiu - 59:68.

34 min. žalgiriečiai turėjo 11 taškų persvarą - 59:70.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Sh. Larkinas tritaškiu Vitorijos krepšininkų atsilikimą sumažino iki 5 taškų - 67:72.

37 min. po Pauliaus Jankūno metimo kauniečiai turėjo 7 taškų persvarą - 71:78.

39 min. „Baskonia“ atsilikinėjo 74:81.

40 min. Rodrigue Beaubois aikštės šeimininkų atsilikimą sumažino iki 2 taškų - 79:81. Tada tritaškį švystelėjo K.Pangosas - 79:84. Tokiu rezultatu „Baskonia“ nusileido žalgiriečiams.

Rezultatyviausi

"Baskonia“: Shane'as Larkinas 20, Rodrigue'as Beaubois 16, Kimas Tillie 13, Jaka Blažičius 12.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 15, Leo Westermannas ir Brockas Motumas po 13, Edgaras Ulanovas 12, Paulius Jankūnas 10.